Rezultate te kerkimit per termin: +Sistemet

Total: 5070
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.266Z

Sistemet politike në Shqipëri 1912-2008

Sot doli ne qarkullim libri “Sistemet politike në Shqipëri 1912-2008”, i autorit Afrim Krasniqi, anëtar i Bordit Drejtues të Institutit të Studimeve Politike. Ky është libri i parë mbi këtë tematike në Shqipëri. Libri përmbledh të gjitha sistemet politike, nëpër të cilat ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.225Z

Stuxnet infektoi sistemet ushtarake iraniane

Nga Express me 26 nentor 2010 ne ora 1113 Krimbi enigmatik Stuxnet qe me pare ka shkaterruar me mijera centrifuga te perdorura ne pasurimin e uraniumit 150 momentalisht eshte duke sulmuar sistemet ushtarake Iraniane. Sipas DebkaFile luftetari digjital eshte duke shkaktuar deme te vazhdueshme crr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.698Z

Japonia dislokon sistemet mbrojtëse

Tensionet në gadishullin korean kanë detyruar Japoninë të dislokojë sistemet mbrojtëse ndaj raketave në 3 vende të ndryshme përreth Tokios, në orët e para të së martës, përpara një sulmi të mundshëm raketor nga Korea e Veriut, tha kryesekretari i Kabinetit, Yoshihide Suga. Baterit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.865Z

Nënshkruhet karta “sistemet shëndetësore, shëndeti dhe prosperiteti"

Autori i Lajmit: red.Organizata Botërore e Shëndetësisë organizoi Konferencën Ministeriale Europiane mbi “Sistemet Shëndetësore” në Talin të Estonisë, nga data 25-27 Qershor, bënë të ditur dje burime të Zyrës së Shtypit pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas këtyre buri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.590Z

Halimi prezanton dy sistemet dixhitale: Mbajtëm premtimin

Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi ka prezantuar sot dy sistemet më të reja dixhitale në ministrinë e Drejtësisë, atë elektonik për Shërbimin e Provës dhe ate për dosjet e të dënuarve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Hali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.541Z

Japoni riaktivizohen sistemet e ftohjes

Sistemet e ftohjes të vaskave që përmbajnë materialin e djegshëm janë vënë sërish në funksion në reaktorët numër 5 dhe 6 të centralit të Fukushimës, në Japoni. Inxhinierët kanë arritur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.260Z

Procedim penal për ata që ndërhyjnë në sistemet kompjuterike

Policia shqiptare është bërë pjesë e operacionit ndërkombëtar kundër piratëve të informatikës. Vendi ynë është një prej 36 shteteve që janë pjesë e këtij grupi, ku synohet siguria kompjuterike dhe lufta ndaj piratëve. Në kuadër të operacionit ndërkombëtar Dorkbot malware, n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama