Rezultate te kerkimit per termin: +Sistemi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.109Z

Sistemi je ti

Share Nga Ermal Petushi Sa herë dëgjojmë të flitet  për “sistemin”, e imagjinojmë atë si një entitet abstrakt dhe të pandryshueshëm. Një motor i padukshëm që lëviz dinamikat e shoqërisë duke i ndryshuar ato vazhdimisht,dhe askush nuk mund të ndik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.080Z

HETEMI APO SISTEMI?

Fadik LEPAJA Hetemin, po e njihni! Mbetet, të flasim pak edhe për sistemin, për ta kuptuar se kush është kush në këtë kolumnë. E kam fjalën për sistemin shëndetësor, pikërisht atë për të cilin po ankohemi të gjithë. Nuk është si në Evropë! Hetemi, po e sfidon sistemin. Nuk po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.235Z

"Sistemi rajonal proporcional eleminon Dushkun"

    Ish-kryetari I KQZ-së Kristaq Kume ka vlerësuar ndryshimet e bëra nga Parlamenti në Kushtetutën e vendit. Duke e vënë theskin të reforma zgjedhore, Kume është shprehur se sistemi zgjedhor eleminon fenomenin Dushk dhe difektet e tjera. 'Në adminstrimin e procesit në kraha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.490Z

Ceka: Sistemi gjerman eliminon “Dushkun”

Presidenti i Partise Aleanca Demokratike, Neritan Ceka, deklaron se sistemi zgjedhor i tipit proporcional i personalizuar, sistemi gjerman, unifikon voten e partise me voten e kandidatit, duke eliminuar perfundimisht “Dushkun”. “Historia e pragut elektoral eshte bere e merzitshme dhe c’eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.313Z

Sistemi i padrejtësisë

Blendi Kajsiu Një nga ndjesitë më të prekshme në shoqërinë shqiptare sot është pakënaqësia me status quo-në politike dhe ekonomike që në shumë raste është përqafuar si një fatalitet i paevitueshëm. Aq sa ideja se gjërat mund të ishin shumë më mirë shpesh tingëllon jore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.683Z

Rama Sistemi arsimor piramide

E shtune 17 Nentor 2012 1547 Rama Sistemi arsimor piramideSistemi arsimor eshte kthyer ne nje tjeter piramide per shoqerine shqiptare. Keshtu deklaroi kryesocialsiti Edi Rama gjate prezantimit te programit te partise Socialiste per rilindjen e arsimit ne qytetin e Korces. Kreu i selise roze beri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.403Z

"Sistemi zgjedhor, jashtë Kushtetutës"

Sistemi zgjedhor mund të jetë pjesë e një ligji të veçantë, jashtë Kushtetutës. Ky është propozimi i bërë dje nga rrjeti i Shoqërisë së Hapur për Shqipërinë (NOSA) dhe Agjencia për Administrimin e Zgjedhjeve (ECA). Një dokument me propozime synon të orientojë ligjvënësit dre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama