Rezultate te kerkimit per termin: +Sknderbeu

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

540 vjetori i vdekjes s Sknderbeut: Ekspozit n GKA

T paktn 22 vepra n piktur (vaj) dhe 5 portrete n skulptur (dru, bronz), kushtuar heroit kombtar t shqiptarve, Gjergj Kastriot Sknderbeut , pjes e koleksionit t Galeris Kombtare t Arteve do t prezantohen t enjten n mbrmje,(17 janar) n ekspozitn "Sknderbeu n Artet Pamore" q do t elet ne Salln e Rili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.858Z

Flamurtari heshtje shtypi

Klubi i Flamurtarit ka lajmruar heshtjen e shtypit pr t shuar zrat se do t toleroj qllimisht n ndeshjen e fundjavs ndaj Sknderbeut. Sekretari Geri ipi, madje ka shprehur se takimi sht delikat pasi t dy ekipet jan me pik t barabarta n mesin e tabels. T premten n Kor, Sknderbeu do t pres Flamurtarin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Konferenca për Skënderbeun, Topi: Shqiptarët së bashku u bëjnë ballë sfidave

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, prshndeti dje konferencn ndrkombtare “Gjergj Kastrioti-Sknderbeu: historia dhe imazhi”. N kt aktivitet ku merrnin pjes personalitete t njohura, akademik dhe studiues t historis dhe t albanologjis, Topi e cilsoi Sknderbeun si nj ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Tension në Kavajë, ndërpritet ndeshja

Sknderbeu fitonte 0-1, por n minutn e 87’ tifozt hedhin sende t forta Start i shmtuar i kampionatit t 72-t kombtar t futbollit. Skandal n Kavaj, tifozt hedhin sende t forta n fush dhe nuk lejojn rifillimin e ndeshjes Besa-Sknderbeu, e cila u ndrpre n minutn e 87-t. E konsideruar si nj ndeshje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.467Z

Dinamo bie në Korcë, Gramozi shpreson

Dinamo ka psuar nj humbje te ngusht n Korc prball Sknderbeut t vendit t parafundit, por pa e rrezikuar vendin e par n renditje pasi Besa ndodhet 17 pik larg. Blut e Muces jane mposhtur 4-3 n nj ndeshje q t gjitha emocionet i ka dhuruar n pjesn e dyte. 45 minutshi i par u mbyll me rrjeta t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.624Z

Gramozi-Sknderbeu degjeneron n dhun

Dhuna e tifozëve kolonjarë në stadiumin e Ersekës ka bërë që derbi Gramozi–Skënderbeu të mbyllet rreth 15 minuta para përfundimit të kohës së rregullt. Gjithcka nisi nga një rivënie anësore. Gjyqtari anësor Avdos i dha të drejtën korcarëve të përdornin topin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Ahmeti drejt Shqipris

Futbollisti i Treps, Liridon Ahmeti, ka gjasa q n afatin kalimtar dimror, t transferohet n kampionatin e Shqipris. Pr shrbimet e mbrojtsit vushtrrias, interesim kan shprehur dy skuadra nga elita e futbollit shqiptar: Sknderbeu i Kors dhe Shkumbini i Peqinit. Kt e ka konfirmuar vet Liridon Ahmeti,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama