Rezultate te kerkimit per termin: +Sknderin

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Kosova qe e denj pr ndrrn e saj

* * * Ka ngjarje n jetn e individit q prjetohen thuajse me t njjtat ndjenja, njlloj si t nj kolektivi t gjer, nacional apo ndrnacional. Kshtu m ndodh, pr shembull, sot. Sapo jam kthyer nga salla e Parlamentit shqiptar, ku vetm pak minuta m par ndoqm direkt nga Kuvendi i Kosovs deklaratn e Pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

Si u krijua "Shkolla e Pikturs Vlonjate"?

Agron Dine,nj piktor i njohur i shkolls vlonjate t pikturs,shprehet se nuk e dim nga erdhi ky emrtim,por e besojm se zbriti nga kryeqndra e vendit,pr piktort e qytetit detar. Agron Dine sht i treti nga piktort, q krijuan at shkoll pikture,ku kritikt e kohs e njohn si :shkoll t pikturs vlonjate.N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Poetët nën malin e Moravës

U rrokullisn gurt poetik nga mali dhe zun vendin e tyre n Kor. sht krijuar nj tradit e bukur n kt qytet, duke natyralizuar nett poetike, net t bukura verore q pikojn ves mbi blirt dhe atit e shtpive dhe prhapin nj arom dehse n t gjith hapsirn e maleve dhe t fushs rreth e qark. Fa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama