Rezultate te kerkimit per termin: +Skurajt

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.616Z

Ringrihet ura, u shemb një vit më parë, një i ri humbi jetën

Ringrihet pas një viti ura e Skurajt në Malësi të Kurbinit. Në mungesë të fondeve nga vendorët, kanë qenë vet banorët e zonës që kanë kontribuar financiarisht dhe më punë vullnetare për sistemin e infrastrukturës. Ura e cila mori jetën një të riu 1 vit më parë  në Malësinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.913Z

Ura e shembur në Skuraj, banorët në protestë, nxënësit braktisin mësimin

Në mesin e stinës së reshjes, banorët e pese fshatrave në Malësine e Kurbinit janë shkëputur nga pjesa tjetër e zonës për shkak të mungesës së urës. Ura e Skurajve u prish 10 ditë më parë, gjatë stuhisë që solli përmbytje në të gjithë vendi dhe shkaktoi edhe vdekjen e një 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.686Z

Ushtria nderton uren ne Petrele

brbrDuke filluar nga kjo e premte 1500 banore te bllokuar ne fshatin Qeha ne Petrele do te levizin normalisht drejt kryeqytetit Pas nderhyrjes nga Bashkia e Tiranes dhe Ministria e Mbrojtjes eshte bere i mundur ndertimi i ures se prishur nga permbytjet e diteve te fundit Kryebashkiaku Erion Veliaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.774Z

Aksident në Milot, përplasen 3 mjete, një i vdekur dhe dy të plagosur

Milot-Një aksident automobilistik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Milot-Rrëshen ku si pasojë ka humbur jetën një person dhe janë plagosur 2 persona të tjerë. Sipas burimeve të policisë në aksident janë përfshirë 3 automjete. Ngjarja ka nodhur në vendin e njohur si Skurajt. Ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.783Z

Kurbin lumi merr me vete fugonin

brbrPasi eshte nisur per te derguar femijet ne shkolle nje fugon ka mbetur i bllokuar mengjesin e sotem nga rrjedha e lumit ne fshatin Skuraj te Kurbinit Por per te kaluar nga njera ane e fshatit ne tjetren nxenesit jane te detyruat te perdorin kete ure Per te bere te mundur nxjerrjen e fugonit ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.916Z

Shembet ura 5 fshatra te izoluara

brbrBanoret e pese fshatrave ne Malesine e Kurbinit jane izoluar prej dhjete ditesh per shkak te shembjes se ures Ata thone se rindertimi i saj eshte emergjent pasi mbi te kalon e gjithe jeta e tyre Marrja ne krahe eshte menyra e vetme per ti transportuar femijet e pese fshatrave drejt shkolles ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.775Z

Aksident në Milot, përplasen 3 mjete një i vdekur dhe dy të plagosur

Milot-Tre automjete janë përfshirë në një aksident automobilistik në aksin Milot-Rrëshen ku si pasojë ka humbur jetën një person dhe janë plagosur 2 të tjerë. Sipas burimeve të policisë ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në vendin e njohur si Skurajt. Viktimë ka mbetur 30-vjeça

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama