Rezultate te kerkimit per termin: +Snowden

Total: 749
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.802Z

Snowden në Twitter

Snowden, ish kontraktori i Agjencisë për Sigurinë Kombëtare, i cili nxori sekretet e programeve amerikane të survejimit, postoi të martën këtë frazë në Twitter: "A më dëgjoni tani?" Kompania Twitter e verifikoi autorin.Për një orë, ish kontraktori tërhoqi 185 mijë njerëz që ndje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.089Z

Putin SHBA bllokuan Snowden

Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi se autoritetet amerikane ia kanë dalë mbanë të mbajnë të bllokuar në Moskë, Edward Snowden. “Ai erdhi në vendin tonë pa asnjë ftesë. Ne s’ishim destinacioni i tij i fundit, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.611Z

Snowden, SHBA kritikon Rusinë

Shtetet e Bashkuara po kritikojnë Rusinë që ka lejuar ish-kontraktorin e zbulimit Edward Snowden të takohet me aktvistë të të drejtave të njeriut ndërsa vazhdon të jetë në zonën e tranzitit të një aeroporti të Moskës që prej afro tre javësh. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.278Z

Loja e Putinit me Snowden

RUSI-Rusia mund ta përdorë Snowden për të futur një pykë midis Uashingtonit dhe Berlinit. Marrëdhëniet gjermano-amerikane gjenden me sa duket para një testi të ri stresi. Qeveria gjermane mendon që ta marrë në pyetje Edward Snowden n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.953Z

Snowden drejt Kubes

Avioni i kompanisë “Aeroflot”, që lidh katër herë në javë aeroportin e “Sheremetijevo”, të Moskës, me “Hose Marti”, në Havana të Kubës, u nis në orarin e duhur. Por, diçka e çuditsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.092Z

Snowden përplas Moskën me Washingtonin

Një luftë e ftohtë fjalësh mes Moskës dhe Uashingtonit ka nisur për rastin Snowden.  Presidenti rus Vlladimir Putin ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për vënien në kurth të ish-kontraktorit amerikan Edward Snowden në aeroportin e Moskës. Putin tha se Washingtoni ka vënë Snoëden në grac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.285Z

Gati filmi per Eduard Snowden

brbrHistoria e ekspertit amerikan te kompiuterave Eduard Snowden i cili publikon ne media mijera te dhena sekrete te Agjencise Kombetare te Sigurise ne SHBA eshte kthyer ne nje film i cili do te transmetohet ne SHBA ne muajin shtator Shtepia e prodhimit Open Road ka publikuar ne internet trajler

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama