Rezultate te kerkimit per termin: +Socialiste

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.724Z

Tronditet Internacionalja Socialiste

Tronditet e majta botërore, pasi partitë kryesore të vendeve perëndimore, kanë vendosur të braktisin Internacionalen Socialiste, grupimi më i madh në botë i të majtëve ku bën pjesë edhe Partia Socialiste e Shqipërisë. Mediat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Pragë, Partitë Evropiane Socialiste zgjedhin si anëtare Partinë Socialiste Shqiptare

Tiranë, 8 dhjetor NOA Zëdhënësja e PS-së deklaroi sot se Kongresi i Partive Socialiste Evropiane i cili po zhvillon punimet e tij në Pragë ka pranuar sot Partinë Socialiste të Shqipërisë si anëtare të Partive Evropiane Socialiste si dhe Kryetarin e saj Edi Rama anëtar të Presidencës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.996Z

Internacionalja socialiste: Mbeshtesim PS

Internacionalja socialiste i jep mbeshtetje kerkesave te Partise Socialiste shqiptare per zbardhjen e zgjedhjeve te 28 qershorit. Komiteti i Mesdheut te internacionales socialiste, i mbledhur ne Bracelone me datat 5 dhe 6 tetor, ne deklaraten finale u perqendrua edhe tek situata ne Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.576Z

Mblidhen deputetet socialiste

Ka nisur para pak castesh mbledhja e grupit parlamentar te Partise Socialiste, permes se ciles do te vendoset nese deputetet e kesaj partie do te jene pasditen e sotme ne Parlament. Sipas informacioneve te fundit, ne kete mbledhje pritet te diskutohet gjithashtu mbi dy projektligjet qe P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.769Z

Vangjel Tavo braktis Partine Socialiste bashkohet me Levizjen Socialiste per Integrim

Eneida Jacaj - Rrjedhja e deputeteve te Partise Socialiste ka vijuar dje me largimin perfundimtar te ish-deputetit socialist te qarkut te Gjirokastres Vangjel Tavo dhe me kalimin e tij ne Levizjen Socialiste per Integrim. Deputeti i qarkut te Gjirokastres i dha kohe kreut te socialisteve Edi Rama d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.195Z

Internacionalja Socialiste: Të pranohen kërkesat e PS për parregullsitë zgjedhoreNga TemaInternacionalja Socialiste kërkon që të pranohen kërkesat e Partisë Socialiste për dhunimet dhe parregullsitë zgjedhore. Komiteti i Internacionales Socialiste

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Internacionalja Socialiste: Të pranohen kërkesat e PS për parregullsitë zgjedhoreNga TemaInternacionalja Socialiste kërkon që të pranohen kërkesat e Partisë Socialiste për dhunimet dhe parregull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.894Z

Rama ne Internacionalen Socialiste

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, shoqëruar nga deputeti Taulant Balla, mori pjesë në Kongresin e 24 zgjedhor të Internacionales Socialiste, zhvilluar në Cape Town, Afrikë e Jugut. Gjatë kongresit, lideri i opozitës shqiptare zhvilloi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama