Rezultate te kerkimit per termin: +Sofje

Total: 1164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.861Z

Italia zbarkon ne Sofje

Italia ka zbarkuar ne Sofje ku neser ndeshet me Bullgarine.Ne seancen e fundit stervitore te zhvilluar ne Itali Lipi ka provuar Xhilardinon si pyke te vetme te tredhembeshit.Por trajneri i kampioneve te botes duket se nuk e ka zgjidhur akoma dilemen, do te hedhe qe nga minuta e pare sulmuesin e Fior

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.523Z

Sofje, hapet samiti për sigurinë energjetike

Sofje - Tridhjetë vende janë mbledhur në Sofje të Bullgarisë për të zhvilluar samitin e gazit, në të cilin do të diskutohet për sigurinë energjetike në Evropë. Presidenti bullgar, Georgi Parvanov, bëri hapjen e samitit, në të cilin marrin pjesë vendet e Evropës Qendrore dhe Li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.397Z

Naftësjellësi AMBO, të martën finalizohet në Sofje

25/12/2004  Të martën e ardhshme, në Sofje të Bullgarisë, përfaqësues të Shqipërisë, Maqedonisë e Bullgarisë do të inaugurojnë nisjen e ndërtimit të naftësjellësit AMBO, me nënshkrimin e Memorandumit tripalësh për ndërtimin e naftësjellësit Burgas–Vlorë. Agjencia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.239Z

Sofje 400 mije europer vrasjen ekryeministrit Borisov

SOFJE- Organet e sigurise ne Bullgari kane arritur te zbulojne parapergatitjen e nje atentati ndaj kryeministrit bullgar Bojko Borisov. Burime prane Sherbimit Kombetar te Sigurise ne Sofje kane bere te ditur per gazeten 24 ore se kane zbuluar biseda telefonike ndermjet tre personaliteteve te rendesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.336Z

Sofje, ish kryeministriStanishev në hetim

SOFJE - Prokuroria e Sofjes ka ngritur një padi penale ndaj ish-kryeministrit të këtij vendi, Sergei Stanishev, nën akuzën e zhdukjes së dokumenteve sekrete shtetërore. Sipas prokurorisë, gjatë mandatit të Stanishev janë zhdukur 7 raporte dhe dokumente sekrete. Nëse do të shpallet fajto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.303Z

Sofje: Maqedonia te zgjidhe mosmarreveshjet

Bullgaria do te mbeshtese hyrjen e Maqedonise ne NATO kur Maqedonia t'i zgjidhe "te gjitha kontestet me fqinjet". Keshtu eshte shprehur zevendeskryeministri bullgar Ivailo Kalfin, ne takimin e ambasadoreve te NATO-s ne Sofje. Agjencite e lajmeve citojne zyrtarin e larte te kete thene se Bullgaria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.176Z

Çeku konferencën e mbrojtjes në Sofje

Sofje -Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, po merr pjesë në Konferencën për Mbrojtje dhe Siguri që po mbahet në Sofie të Bullgarisë. Konferenca po organizohet në kohën kur disa shtete të NATO-s kanë paralajmëruar tërheqjen e trupave nga Kosova. “Ky vendim nuk ka implikime në si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama