Rezultate te kerkimit per termin: +Sofjes +Qendra

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.657Z

Poezitë e Bashotës, në bullgarisht

Libri me poezi “Bukuri e nëmur”, i poetit Sali Bashota, i botuar nga PEN Qendra e Kosovës, këtyre ditëve u botua edhe në Sofje, nga shtëpia botuese Balkan, me përkthim të diplomantes së Degës së Ballkanistikës, në Universitetin e Sofjes, Denica Veleva. Parathënien e librit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.288Z

Të huajt, rritet interesi për troje

Investitorët janë të ardhur nga Britania e Madhe, Spanja, por edhe nga Rusia, Serbia, Arabia Saudite. Vëmendjen e tyre e kanë tërhequr apartamentet në Farkë apo Kashar, si dhe troje përreth aeroportit të Rinasit ose në Gjirin e Lalzit. TIRANE- Në një kohë kur diskutohet siguria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.744Z

Natyralistët bëjnë përpjekje për shpëtimin e specieve të rrezikuara

Qendra e Gjelbër e Ballkanit bashkëpunon për të mbrojtur natyrën e Bgadishullit të Ballkanit 200 kilometra n lindje t Sofjes, Qendra e Gjelbr e Ballkanit pr Shptimin dhe Riprodhimin e Fauns sht organizata joqeveritare m e madhe e Bullgaris pr mbrojtjen e natyrs, me 4000 anta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.269Z

Turqi praktikuesit e Ramazanit nxites te protestave

Praktikuesit e Ramazanit në Turqi po bëhen nxitës të protestave anti-qeveritare. Të vetëquajturit "mwslimanë anti-kapitalistë" organizojnë darka të mëdha publike të Iftarit në fund të agjërimit të pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.274Z

Turqi protesta me iftar

Praktikuesit e Ramazanit në Turqi po bëhen nxitës të protestave anti-qeveritare. Të vetëquajturit "mwslimanë anti-kapitalistë" organizojnë darka të mëdha publike të Iftarit në fund të agjërimit të pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.639Z

Ryker, letër me nota proteste Koshtunicës

Kreu i UNMIK-ut, Joakim Ryker, i ka dërguar një letër me nota të forta proteste Kryeministrit serb, Vojisllav Koshtunica, pas një incidenti ajror, ku për shkaqe politike janë rrezikuar jetë njerëzish. Serbia ka rrezikuar jetë njerëzish, pasi nuk ka lejuar kalimin e një avioni pasagj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.891Z

Sofja përjeton Gërdecin, shpërthen baza e demontimit të predhave

Një seri shpërthimesh të fuqishme kanë tronditur dje kryeqytetin bullgar, Sofjen, ndërsa të dhënat e para flasin për plasjen e 2500 tonë municioneve të vjetruara klasike dhe 15 tonë tritol në depot ushtarake në rajonin Çellopeçene. Ngjarja ka marrë përmasa dramatike duke ditur që b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama