Rezultate te kerkimit per termin: +Sokol +Hazizi

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.521Z

Hazizi Kuvendi largonSpahiun si anetar KLD

Te tjera rreth shkrimit Si u emerua Spahiu ne KLD TIRANE-Ish-zv.ministri i Drejtesise ne kohen e qeverisjes socialiste njeheresh dhe ish-nenkryetari i komisionit Parlamentar te Ligjeve Sokol Hazizi per gazeten Shqiptarja.com eshte shprehur se Kuvendi nuk ka te drejte te shkarkoje nenkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.648Z

Riformatimi i KQZ, Hazizi proKume kundër, ja argumentet 

TIRANË - A duhet të riformatohet KQZ dhe si mund të bëhet kjo? Këtyre pyetjeve konstitucionalistët u janë përgjigjur në mënyra të ndryshme. Për juristin Sokol Hazizi, institucioni më i lartë zgjedhor duhet të riformatohet patjetër, pasi nuk ka funksionuar dhe këtë ai e bazon në d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.747Z

Byroja e hetimit/Sokol Hazizaj: Strukturë ndihmëse, jo dubluese

Një zgjidhje e mirë për ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit do të ishte ajo që nuk cënon kompentencat e Prokurorisë. Juristit Sokol Hazizaj shprehet se këto dy institucione mund të koordinojnë punën mes tyre, por roli kryesor duhet t’i mbetet Prokurorisë. Ndërsa mazhoran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.099Z

Qendër e re kontrolli për automjete

Qendra e re e kontrollit teknik te detyrueshem per aumjetet rrugore ne Tirane po shkon drejt perfundimit. Ministri i transportit Sokol Olldashi ka inspektuar punimet ne Preze te Tiranes. I gjithe investimi i kompanise koncensionare kap vleren e 3 milione dollareve dhe jane parashikuar te ngrihen gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.210Z

Avokati i ri i Popullit

E enjte 08 Dhetor 2011 1659   Selia e PsPartia Socialiste do ti dergoje Kuvendit vetem nje kandidature per postin e Avokatit te Popullit. Te enjten ne mbremje shpallet dhe pjesa e pare e te perzgjedhurve mes 33 emrave qe aplikuan ne faqen on-line te Partise Socialiste. Grupi i punes prane se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.622Z

Kultivimi i lëndëve narkotike, përgjysmohet mbjellja e hashashit

Tkurret harta e kultivimit te kanabis-satives ne territorin e Shqiperise.Satatistikat tregojne se deri ne 31 korrik te ketij viti jane asgjesuar gjithej 20. 503 bime narkotike.Kjo shifer tregon me pak se gjysmen e sasise se asgjesuar ne te njejten periudhe te vitit te kaluar. "Duke kraha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.387Z

Penda e Arte, çmim karriere per Fatos Kongolin

17/12/2004  Penda...e letërsisë Diana Çuli rehabilitohet me Zyhdi Moravën “E veçanta e një dashurie” zgjon emocion dhe ndjehet fryma humane...me këtë motivacion është nderuar shkrimtari Zyhdi Morava. Në edicionin e shtatë të konkursit të letërsisë, të organizuar nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama