Rezultate te kerkimit per termin: +Sokol +Stojani

Total: 265
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.549Z

Sokol Stojani, ne vend te Zamir Shtylles

Zyrtarizohet doreheqja e Zamir Shtylles nga funksioni i prokurorit te ceshtjes "Gerdeci". Kryeprokurorja Ina Rama pranoi dje kerkesen per largimin nga detyra, te njeriut me te sulmuar nga ana e kryeministrit, duke firmosur ne kete menyre doreheqjen e paraqitur dy dite me pare. Shtylla ishte pergjegj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.081Z

Mediu kërkon “kokën” e prokurorit Sokol Stojani

Autori i Lajmit: Romir SaraçiDosja “Gërdeci” Fatmir Mediu kërkon me çdo kusht që të ndiqet penalisht kryesuesi i hetimeve për Gërdecin, Sokol Stojani. Sipas Mediut, veprimet e Stojanit ndaj personit të tij janë tepër të rënda dhe, mbi të gjitha, tendencioze. Pasi e pa që nuk mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.014Z

Mediu padit ne gjykate kryeprokuroren Ina Rama dhe vartesin e saj Sokol Stojani

 Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka paditur dje në Gjykatën e Shkallës së Parë të Tiranës Prokuroren e Përgjithshme Ina Rama dhe drejtorin e hetimit, Sokol Stojani. Padinë në gjykatë, ish-ministri Mediu e bëri për “nxjerrje të sekretit shtetëror”, pasi kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.680Z

Ina Rama pranon dorëheqjen e Shtyllës, në krye të “Gërdecit” Sokol Stojani

Tiranë - Zamir Shtylla zyrtarisht nuk është më kryehetuesi i dosjes “Gërdeci” dhe drejtori i Drejtorisë Kundër Krimit të Organizuar. Ai është zëvendësuar dje nga Sokol Stojani, një tjetër prokuror i dosjes “Gërdeci”, me një bilanc shumë të suksesshëm në karrierën e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.344Z

Mediu: Rama dhe Stojani shkelen ligjet

Ndersa ne prokurorine e Tiranes po shqyrtohet padia ndaj Prokurores se Pergjithshme, Ina Rama dhe drejtorit te Ushtrimit dhe Ndjekjes Penale, Sokol Stojani, ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka shpjeguar arsyet se perse vendosi te sulmoje organin e akuzes, pak dite pas mbylljes se hetimeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.671Z

Gjykata, burg pa afat për efektivin e Specialëve, Sokol Stojani

Tiranë - Gjykata e Tiranë dha dje masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-efektivin e FNSH-së që kreu vrasje disa ditë më parë. Burime pranë kësaj gjykate pohuan dje për gazetën “Albania” se ndaj Sokol Stojanit u la në fuqi kërkesa e përfaqësuesit të Akuzës. Të njëjt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.867Z

Prokurori Sokol Stojani u emërua sot Drejtor i Zyrës së Hetimit dhe Kontrollit të Ndjekjes Penale në Prokurorinë e Përgjithshme

Prokurorja e Përgjithshme,  Ina Rama prezantoi sot prokurorin Sokol Stojani në postin e Drejtorit të Zyrës së Hetimit dhe Kontrollit të Ndjekjes Penale në Prokurorinë e Përgjithshme, bënë të ditur burime zyrtare nga kjo prokurori. Prezantimi i Stojanit në këtë funksion është b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama