Rezultate te kerkimit per termin: +Sokoli

Total: 1377
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.998Z

Shuhet Ramadan Sokoli

Është shuar në moshën 88-vjeçare një prej themeluesve të muzikologjisë shqiptare, kompozitori, albanologu dhe folkloristi i njohur Ramadan Sokoli. Pinjolli i fundit në linjën mashkullore të familjes së vjetër shkodrane aristokrate, Sokoli, dha një kontribut të jashtëzakonshëm në hi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.904Z

Lamtumirë Ramadan Sokoli!

• Etnomuzikologut të njohur shqiptar Ramadan Sokolit, i ndarë nga jeta mbrëmjen e së hënës, dje i është dhënë lamtumira e fundit, nga miqtë, të afërmit dhe dashamirësit e artit të tij.Në një ceremoni të organizuar nga familja dhe Ministria e Kulturës në ambientet e Muz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.665Z

Percahen Sokoli e Zhdrella

Trajneri i Hysit Bylbyl Sokoli ka pasur nje zenke me kapitenin e ekipit te tij Mentor Zhdrella gjate ndeshjes se te shtunes ndermjet KEK-ut dhe Hysit 12. Ne fakt zenka ndermjet trajnerit dhe futbollistit te ekipit llapjan ka ndodhur ne pushimin mes dy pjeseve te ndeshjes. Me kete rast Zhdrella nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.965Z

Sokoli, rrugës për Prishtinë?

Edhe pse fitoi titullin e kampionit me Jusuf Tortoshin, Prishtina edicionin e ardhshëm mund ta nisë me një trajner të ri. Burimet e Expressit bëjnë të ditur se bardhekaltrit janë të interesuar që ta sjellin në skuadër strategun Bylbyl Sokoli. Por, as kryeqytetasit e as Sokoli nuk pranojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.901Z

Lamtumire muzikologut Ramadan Sokoli

U shua edhe nje prej tyre. Dje iu dha lamtumira muzikologut Ramadan Sokoli, qe dekada te tera te jetes se tij ja kushtoi shpirtit te popullit shqiptar, muzikes folklorike. Te aferm, kolege, miq, personalitete te kultures, u perkulen dje para trupit te pajete te Sokolit, qe u nda nga jeta ne moshen 8

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.458Z

Sokoli, brenda javës te Hysi

Bisedimet ndërmjet Bylbyl Sokolit dhe skuadrës së Hysit, të cilat kanë filluar bukur moti, janë në fazën përfundimtare dhe nënshkrimi i kontratës mes dy palëve pritet të bëhet brenda javës. Në fakt, trajneri i deritanishëm i KEK-ut veç ka arritur marrëveshje paraprake me ekipin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.589Z

Zyrtare: Bylbyl Sokoli trajner i Gjilanit

Tashmë është zyrtare. Bylbyl Sokoli është trajneri i ri i skuadrës së Gjilanit. Klubi bardhëkuq konfirmoi lajmin përmes në njoftimi në faqen zyrtare në Facebook. “Gjilani ka arritur marrëveshje me trajnerin e njohur kosovar Bylby

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama