Rezultate te kerkimit per termin: +Sollakun

Total: 156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.609Z

Shkarkimi, Kushtetuesja rrezon Sollakun

Ish-prokurori i Pergjithshem, Theodhori Sollaku, humb dhe ne Gjykaten Kushtetuese. Me nje vendim te formes se prere, anetaret e kesaj gjykate nuk pranuan kerkesen e ish-kreut te organit te akuzes, per te rrezuar dekretin e Presidentit Bamir Topi, qe e shkarkoi ate nga detyra, ne nentor te vitit te k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.094Z

Leskaj, drekë me Sollakun, kërkon mbështetje nga PS

Share Bujar Leskaj, kandidat i presidentit për kreun e Kontrollit të Shtetit, është parë dje të drekonte me ish- kryeprokurorin Dhori Sollaku, me të cilin ka një lidhje të vjetër. Dreka mes dy miqve të vjetër bëhet ndërkohë që Leskaj kërkon votat e shumicës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Xhaferri: Ka shkelje, t nis hartimi i raportit pr Sollakun

Ka zhvilluar mbledhjen e radhs Komisioni hetimor kuvendor pr Prokurorin e Prgjithshm Theodhori Sollaku. N mbledhje sht lexuar raporti i Ministris s Drejtsis q do t kontrolloj dokumentacionin e Prokuroris pr vitin 2006. Komsioni, q prbhet vetm nga antart e maxhorancs, pasi opozita ka vendosur t mos m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.265Z

Xhaferri: Ka shkelje, të nisë hartimi i raportit për Sollakun

Ka zhvilluar mbledhjen e radhës Komisioni hetimor kuvendor për Prokurorin e Përgjithshëm Theodhori Sollaku. Në mbledhje është lexuar raporti i Ministrisë së Drejtësisë që do të kontrollojë dokumentacionin e Prokurorisë për vitin 2006. Komsioni, që përbëhet vetëm nga anëtarët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.144Z

Ina Rama “mbron” Sollakun në Kuvend

Kryeprokurorja Ina Rama “mbron” paraardhësin e saj në argumentet e punës së Prokurorisë, të cilat u përdorën si shkaqe për shkarkimin e Sollakut nga detyra. Trazhgim SokolajTitullarja e institucionit të akuzës raportoi dje për dy orë në Komisionin parlamentar të Ligjeve lidhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.620Z

Krerë të drejtësisë italiane, takim me Sollakun për dosjet e trafiqeve

15/06/2005  Numri dy i Policisë italiane, Sena, ka shkëmbyer informacion për çështje konkrete, që hetohen nga të dy palët Prokurori i Përgjithshëm, Theodhori Sollaku, ka pritur dje në një takim pune në kuadër të bashkëpunimit një delegacion Italian, të kryesuar nga zv.dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.664Z

Kushtetuesja “rrëzon” Sollakun

• Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e ish-prokurorit të Përgjithshëm, Theodhori Sollaku, për antikushtetutshmërinë e komisionit hetimor që propozoi shkarkimin e tij.Aristir LumeziPas një debati të gjatë në disa seanca gjyqësore, gjykata ka votuar dhe me shumicë votas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama