Rezultate te kerkimit per termin: +Sondazhi

Total: 3731
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.868Z

Sondazhi: Gjermanët kërkojnë markën

52 për qind e gjermanëve në perëndim dhe 48 për qind e gjermano-lindorëve kërkojnë rikthimin e markës, simbol i fuqisë ekonomike dhe financiare gjermane pas luftës. Publikimi i këtij sondazhi vjen në një moment kur Gjermania feston 20 vjetorin e bashkimit monetar të vendit. Sonda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.899Z

Sondazhi,fituese e zgjedhjeve,PS-ja

Sipas një sondazhi parazgjedhor zgjedhjet e ardhshme parlemantare fitohen nga PS-ja me 37% kundrejt 30 % të votave për PD-në, e më pas me 5 % për LSI-në, PDK 1%, PBDNJ 1%, PR 1% dhe 19% e votuesve nuk janë të sigurt. Numri i të anketuarëve është 1000 persona. Marzhi i gabimit të këtij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.095Z

Sondazhi/ Pesimizëm i biznesit për 2016-ën

Nga Eduard Zaloshnja Revista më e re shqiptare, e botuar në anglisht Follow Business Albania (http://www.followbusinessalbania.com/) më komisionoi sondazhin periodik ALBANIAN BUSINESS BAROMETER, edicionin e parë të të cilit e zhvillova në periudhen janar-mars. I përmbledhur në n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.121Z

Sondazhi: Britanikët pro fenomenit Brexit

Votuesit e rinj do të jenë faktori vendimtar i referendumit të organizuar për qëndrimin e Britanisë së Madhe në Bashkimin Evropian (BE), referuar një sondazhi të publikuar sot, në të cilën mbështetësit e fenomenit "Brexit" (British exit) mund të paraqesin triumfin e kësaj teze. Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.925Z

BBC, sondazhi: Gjermania, vendi më pozitiv

Gjermania është kombi më i dashur në botë, apo më saktë ai që shihet si më pozitivi, në sondazhin e përvitshëm për Vlerësimin e Vendeve, të organizuar nga BBC.  Më shumë se 26 mijë njerëz anembanë botës iu përgjigjën sondazhit. Atyre iu kërkua të votonin 16

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.296Z

Sondazhi, PDK në krye të partive politike

Prishtinë -Pas një sondazhi të zhvilluar nga Instituti Nacional Demokratik (NDI), Partia Demokratike e Kosovës, e kryesuar nga Hashim Thaçi është e para në skenën politike të vendit, me 44 %. Sipas rezultateve të këtij hulumtimi – të cilin e përcjell gazeta Infopress - partitë të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.899Z

Sondazhi,fitues i zgjedhjeve të 2009-ës, PS-ja

Sipas një sondazhi parazgjedhor zgjedhjet e ardhshme parlemantare fitohen nga PS-ja me 37% kundrejt 30 % të votave për PD-në, e më pas me 5 % për LSI-në, PDK 1%, PBDNJ 1%, PR 1% dhe 19% e votuesve nuk janë të sigurt. Numri i të anketuarëve është 1000 persona. Marzhi i gabimit të këti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama