Rezultate te kerkimit per termin: +Sot +Shqipria

Total: 557
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Shqipria po zvoglohet

Nj prej tezave m t forta q kan kundrshtart e pavarsis s Kosovs, por edhe ata q n prgjithsi nuk jan dashamirs me shqiptart sht se kur Prishtina t jet kryeqyteti i nj entiteti t ri politiko-gjeografik, ather do t krijohet nj shtet i strmadh, Shqipria e madhe. Shqipria e madhe ngjall fobi tek disa f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Shqipria vend i vogl me mundsi t mdha

Forumi Ekonomik i Vjenes, nj aktivitet q organizohet pr her t par n Tiran nga Agjencia e Investimeve t huaja, ka nisur punimet sot pasdite me pjesmarrjen e prfaqsuesve t kompanive t mdha t Austris, vendeve t rajonit t Detit t Zi, nga Shqipria etj. Hapja e ktij Forumi dy ditor u prshndet nga Kryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Shqipria prfiton 15.7 milion $

Tiran (start)- Shqipria ka nnshkruar sot nj marrveshje me USAID-in n kuadr t sfids s Mijvjearit t II-t, me nj vler prej 15.7 milion dollar. Marrveshja dypalshe u nnshkrua sot n ambientet e hotel "Sheraton" n Tiran nga ministri i Financave, Ridvan Bode dhe drejtoresha e USAID-it n Shqipri, Roberta Mh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Shqipria pas Pavarsis s Kosovs

Jetojm n shekullin e 21 dhe dinamika e ngjarjeve e lidhur dhe me shpejtsin e prhapjes s informacionit bjn q jehona e nj akti sado i rndsishm q t jet, t mos zgjas shum gjat. Shpallja e pavarsis s Kosovs sht nj moment mjaft i rndsishm pr kombin shqiptar dhe si i till do t vazhdoj t kujtohet n histori.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.399Z

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Danilovich: Shqipria tjetr shans pr Sfidn e Mijvjearit

Drejtori ekzekutiv i Millennium Challenge Corporation(MCC), John Danilovich, i ka drguar nj letr Kryeministrit Sali Berisha, bri t ditur sot Zyra e Shtypit pran Kryeministrit. N kt letr, ndr t tjera, Ambasadori amerikan Danilovich shprehet se n emr t Qeveris s Shteteve t Bashkuara t Ameriks dhe t Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.535Z

Shqipria n GJND: Kosova, faktor stabiliteti

Dita e dyt e shqyrtimit t ligjshmris s deklarats s pavarsis s Kosovs, n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis n Hag, shnon fillimin e paraqitjes s qndrimeve q shtetet kan mbi kt deklarat. Vendi i par q doli n mbshtetje t Kosovs ishte Shqipria, ambasadori i s cils n Holand, Gazmend Barbullushi, foli pr su

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama