Rezultate te kerkimit per termin: +Spanjs

Total: 61
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Cruise dhe Holmes udhtojn n Spanj

Tom Cruise dhe bija e tij Suri kan udhtuar drejt Spanjs prderisa nuk kan ngurruar q t veshin tesha te stilit flamengo. Tri vjear-ja sht dukur m e vjetr se tre vjet pr shkak t zinxhirve q i ishin vn n qaf. Fatmirsisht ajo nuk ka qen e obliguar q t ec prderisa aktori i Top Guy e ka mbajtur vazhdim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.179Z

Bara e do edhe Botrorin

Gjithka shtgati n Abu Dhabi pr fillimin e Botrorit t Klubeve, i parapar m 10 dhjetor (sot). Pa dyshim, favorit i ksaj gare sht kampioni evropian, Barcelona, e cila pritet t jet pasardhsi i Manchester United, fitues i fundit i ktij trofeu. Klubi Blaugrana e synon titullin e gjasht t sezonit, pas La

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Topalli takon presidentin e senatit spanjoll

Komisioni i Jashtm i Kongresit t deputetve (Parlamentit) t Spanjs ka miratuar Protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO, i cili brenda pak javsh pritet t ratifikohet dhe nga Parlamenti dhe Senati spanjoll. Miratimi i ktij protokolli, nga ana e ktij komisioni, u b gjat vizits q Topalli po zhvillon n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.117Z

Marrëveshja: Shmangia e tatimit të dyfishtë shton investimet

Nnshkruhet marrveshja ndrmjet Republiks s Shqipris dhe Mbretris s Spanjs pr shmangien e tatimit t dyfisht dhe parandalimin e evazionit fiskal n lidhje me tatimin mbi t ardhurat. Kjo marrveshje u nnshkrua pr paln shqiptare nga zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Presidenti fton në Shqipëri Mbretin e Spanjës

Drejtoria e Informimit e Institucionit t Presidentit bri dje me dije se Presidenti i Republiks, Bamir Topi, pati nj komunikim zyrtar me Mbretin e Spanjs, Madhrin e Tij, Juan Carlos, gjat t cilit Kreu i Shtetit shqiptar vlersoi ndihmesn dhe mbshtetjen e muar e t vazhdueshme spanjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Ligji për avokaturën, Berisha - Renedo: Hyrja drejt BE-së

Spanja e konsideron ligjin pr Avokaturn e Shtetit n Shqipri si nj prgatitje drejt hyrjes n BE. Kryeministri Sali Berisha priti dje zvendsavokatin e Prgjithshm t Spanjs, z. Manuel Renedo. N takim ishte i pranishm edhe ambasadori i Spanjs n Tirans, z. Manuel Montobbio, si dhe ekspe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.897Z

Skema e pensioneve, protesta në Spanjë

Kto kan qen manifestimet n qytetet kryesore t Spanjs. Dhjetra mij prfaqsues t sindikatave mbushn rrugt e Barcelons, Madridit dhe Valencias n shenj proteste kundr ndryshimeve n sistemin e pensioneve. Kryeminsitri Hose Luiz Rodrigez Zapatero, planifikon t rris moshn e daljes n pension. Qeveria ka dekl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama