Rezultate te kerkimit per termin: +Spitalin +Rajonal

Total: 5725
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.069Z

MSH ndihmon spitalin rajonal në Mitrovicë

Nga Express më 19 maj 2011 në ora 20:30 Hapat e ndërmarrë nga Komuna e Mitrovicës për përmirësimin e shërbimeve shëndetësore për qytetarët, në radhë të parë për ato që lidhen me spitalin rajonal “Sami Haxhibeqiri”, kanë nisur të japin efektet e para pozitive. Në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.971Z

Mjeket e specialiteteve, ne spitalin rajonal

Privatizim ose pune ne spitalin alternativ. Keto jane dy idete qe diskutohen per statusin e mjekeve te specialiteteve. Ata aktualisht punojne me kontrate me Institutin e Sigurimeve Shendetesore, por privatizimi, ne kushtet ku jane poliklinikat, per sa i perket logjistikes, eshte teper i veshtire. Nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.956Z

Kafshimet nga gjarpëri, dhjetëra raste në spitalin rajonal të Fierit

Në spitalin rajonal të Fierit janë paraqitur dhjetëra raste në dy javët e fundit të kafshimeve nga gjarpëri dhe merimanga e zezë apo akrepi. Mjekët thonë se pacientët janë jashtë rrezikut për jetën, por u kanë bërë thirrje fermerëve të marrin masa mbrojtëse gjatë punës së p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.530Z

Beqaj: Nga janari, kimioterapia ofrohet edhe në spitalin rajonal të Elbasanit

Pacientët e Elbasanit të prekur nga sëmundjet tumorale e marrin tashmë shërbimin e kimioterapisë në spitalin rajonal të këtij Qarku. Investimi i realizuar në këtë spital për ofrimin e shërbimit të njohur si Day Hospital, për të gjithë ata qytetarë, të cilët kryejnë seancat e ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.182Z

Beqaj: Proteza ortopedike falas edhe në spitalin Rajonal të Shkodrës

Shërbimi i vendosjes së protezave falas po shtrihet hap pas hapi në të gjithë vendin. Pas Tiranës, Vlorës, Fierit, Durrësit dhe Elbasanit, protezat ortopedike ofrohen tashmë falas, për të gjithë pacientët që kanë nevojë, edhe në spitalin Rajonal të Shkodrës. Në këtë mënyrë, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.004Z

Virozat e stinës, fluks në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës

Në pediatrinë e Spitalit  të Gjirokastër është shënuar një numër i lartë vizitash e shtrimesh të fëmijëve të prekur nga virozat. Mjekët shpjegojnë se shkak i virozave janë temperaturat e larta, ndërsa apelojnë prindërit të tregojnë kujdes në ushqyerjen e të vegjelëve dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.307Z

Në spitalin rajonal të Gjirokastrës punonjësit largohen nga puna me short me letër me vrimë

Fiks Fare tregoi sot mekanizmin e largimit nga puna të 10 punonjësve të këtij spitali, një short i organizuar nga Drejtoria e Spitalit.  Një short me leter me vrime. Bëhet fjalë për shkurtime në administratën e këtij spitali, ku drejtuesi i këtij institucioni ka ndjekur këtë rrug

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama