Rezultate te kerkimit per termin: +Sportet

Total: 1071
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.901Z

Sportet ekstreme

23/04/10 00:02 Një pjesë e banorëve janë mbledhur në sallon për të diskutuar. Si temë diskutimi ata kanë kapur sportet ekstreme dhe Jona u tregon eksperiencën e saj të hedhjes me parashutë. Banorët dëgjojnë me vëmendje dhe kur u vjen radha të thonë nëse do e bënin apo jo,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.787Z

Jona për sportet ekstreme

14/04/10 02:30 Pas bisedave jashtë banorët mblidhen në kuzhinë dhe fillojnë të pyesin Jonën. Vajza tregon për Afrikën e Jugut dhe momentet kur ajo është hedhur nga ura më e lartë në botë. Ajo u thotë banorëve se i adhuron sportet ekstreme dhe trgon detajet e hedhjeve të saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.240Z

Përse 70% e fëmijëve braktisin sportet pas moshës 13-vjeçare

Dukuria – Të pasionuar pas një aktiviteti sportiv, fëmijët në moshë të vogël duket se e kanë gjetur atë që duan të bëjnë në jetë, derisa arrijnë moshën 13-vjeçare, pikë ku 7 nga 10 adoleshentë i largohen ëndrrës së jetës  Sipas një sondazhi nga Aleanca Amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.745Z

Sportet dimerore ski ne Voskopoje

Përvec vlerave të rralla kutorore dhe historike Voskopoja ofron terrenin natyral për ushtrimin e sporteve dimërore.Kështu 90 studentë dhe 11 pedagogë janë ushtruar për dy javë në terrenin mjaft të favorshëm të Voskopojës p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.617Z

Keni dhimbje shpine apo mesi Ja sportet qe duhet te beni

Transmetuar me 08012016 - 1744 PUBLICITET Nuk pushon dhimbja e shpines ne asnje moment Sporti eshte nje zgjidhje e mire por kujdes sepse duhet te zgjidhni ate te duhurin Ja cilat jane disa nga disiplinat me te mira dhe ato te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:37.309Z

"Nuk do t'i kursejme fondet per te gjitha sportet"

Bashkia e Tiranes do te rrise investimet per te gjitha sportet ne kryeqytet. Pjesemarrja e te rinjve ne sport dhe rigjallerimi i aktiviteteve sportive ne kryeqytet, do te jete nje nga angazhimet e kryebashkiakut Lulzim Basha. Qe nga muaji maj, shkollat 9-vjecare dhe te mesme te kryeqytetit jane anga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.557Z

Shëndeti, 7 sportet ideale për të djegur yndyrnat

Lëvizja ndihmon gjithnjë për tu dobësuar, por ka edhe disiplina të veçanta për ata që kërkojnë të humbasin peshë Aktiviteti fizik është mënyra më e shëndetshme për të eliminuar yndyrnat e panevojshme. Parimi bazë është i thjeshtë: për të lëvizur, organizmi ynë konsumon kar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama