Rezultate te kerkimit per termin: +Sputnik

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.057Z

Sputnik: Senatorët amerikanë ndaluan projektin e Shqipërisë së Madhe

  Gazeta ruse Sputnik ka komentuar një letër të senatorëve amerikanë duke e konsideruar përmbajtjen e saj pro Nikolla Gruevskit dhe Serbisë. Sputnik thekson se Senatorët amerikanë ndaluan projektin e Shqipërisë së Madhe, përcjell agjencia e lajmeve INA. Sipas portalit të Kremlinit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.437Z

Sputnik: Ivanov dhe Gruevski refuzojnë SHBA-në e BE-në, firmosin luftën me shqiptarët!

Vetëm dy minuta pas vendimit të presidentit maqedonas, Gjorgji Ivanov për të mos i dhënë mandatin e kryeministrit Zoran Zaev, Sputniku rus e ka dhënë lajmin ndër të parët duke i dhënë një peshë të madhe pjesës tjetër të deklaratës. Rrëzohet platforma e Tiranës e titullon Sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.077Z

Sputnik reagon pas Ramës: Në Ballkan jemi si në shtëpi, po na trajtojnë si ISIS!

Pas akuzës britanike se Moska ka dorë në grushtin e shtetit në Mal të Zi dhe ka dashur të vrasë Milo Gjukanoviçin, si dhe intervistës së Edi Ramës në britaniken The Telegraph, portal i fuqishëm pranë Kremlinit, Sputnik ka shpërthyer në një shkrim në edicionin e tij në gjuhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.743Z

Sputnik-u rus zbardh prapaskenat në Podgoricë për emrin e Maqedonisë

Agjencia ruse e lajmeve Sputnik publikon prapaskena sipas saj, të samitit të liderëve të Kartës së Adriatikut i zhvilluar në Podgoricë. Sipas agjencisë, kryeministri i Maqedonisë me delegacionin e SHBA i kryesuar nga zv/Presidenti Pence, kanë rënë dakord për një emër të ri për vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.901Z

Rusja Sputnik: Në Maqedoni po krijohet shteti i tretë shqiptar në Ballkan. Shqiptarët nën drejtimin Ramës janë fuqizuar dhe tani janë kërcënim serioz

Në një shkrim të Brankica Ristiç, në edicionin e Sputnik në serbisht, theksohet se Edi Rama qëndron pas kundërshtimit të Hashim Thaçit ndaj NATO-s për çështjen e ushtrisë dhe se po destabilizon Ballkanin nëpërmjet Maqedonisë. Sipas Sputnik, replikat ndërmjet SHBA dhe Hashim Tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.103Z

Betejë propagandistike ruse në Ballkan

Parlamenti Europian miratoi së fundmi (23.11) një rezolutë kundër propagandës mediatike ruse të dezinformimit duke akuzuar Rusinë se ajo kërkon të përçajë BE. Rusia reagoi ashpër përmes zëdhënëses së Ministrisë së Jashtme duke u shprehur se Moska do të veprojë njësoj nëse pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.978Z

Zbulohet çfarë ka në Pluton

Sipërfaqja e Plutonit mund të jetë tani më e njohur për ne falë të dhënave të mundësuara nga anija hapësinore e NASA-s, New Horizont. Sipas pamjeve më të fundit të mundësuara prej saj, shkencëtarët kanë mundur të verifikojnë se në sipërfaqen e planetit ka qindra vargmale, fllus

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama