Rezultate te kerkimit per termin: +Stambolli

Total: 1067
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.471Z

Tirana, jetë Stambolli

 SI SHKRUANIN PARARDHESIT Nga Petro Marko Botuar më 1937 -Hajde Paçe Stambolli! -Hallvë Stambolli! -Këpucë Stambolli! -Rroba,jorgane Stambolli! -…Stambolli! Vetëm xhizë Tirone. Xhizë, kajmak… Stambolli është emër që i jep reklamë plaçkës që shitet. Sadoqë bathët ose b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.487Z

Stambolli, kryeqendra e kulturës europiane 2010

STAMBLOLL- Stambolli u shpall zyrtarisht kryeqendër e kulturës evropiane për vitin 2010, në një ceremoni solemne, ku morën pjesë disa mijëra personalitete të rëndësishme turke dhe nga vendet e huaja. Në ceremoninë e hapjes, e cila u realizua nën patronazhin e presidentit turk, Abdullah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.581Z

Tirana, jetë Stambolli Nga Petro Marko

 SI SHKRUANIN PARARDHESIT Nga Petro Marko Botuar më 1937 -Hajde Paçe Stambolli! -Hallvë Stambolli! -Këpucë Stambolli! -Rroba,jorgane Stambolli! -…Stambolli! Vetëm xhizë Tirone. Xhizë, kajmak… Stambolli është emër që i jep reklamë plaçkës që shitet. Sadoqë bathët ose b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.465Z

Stambolli kryeqytet i kulturës

BE Stambolli përgatitet për festime të bujshme dhe performanca kulturore, me rastin e shpalljes së Stambollit si një nga tre kryeqytetet e kulturës evuopiane. Titulli i rëndësishëm i jep mundësi qyteteve që të marrin shumë fonde, për të shfaqur dhe pasuruar jetën kulturore. Për Tur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.494Z

FOTOT/ Stambolli, siç nuk e keni parë

Ara Güler është fotograf i lindur në Turqi në vitin 1928. Ai ka dokumentuar gjithçka, por zemra e tij është gjithmonë në Stamboll apo Kostandinopojë, dikur kryeqyteti i Perandorisë Osmane. Ai mund të quhet “Syri i Stambollit”, pasi fotografitë e shkrepura prej tij janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.482Z

Stambolli shpallet zyrtarisht qyteti i kulturës evropiane për vitin 2010

Stamboll, 17 janar NOA - Stambolli u shpall zyrtarisht dje në mbrëmje, kryeqendër e kulturës evropiane për vitin 2010, në një ceremoni solemne, ku morën pjesë disa mijëra personalitete të rëndësishme turke dhe vendet e huaja. Në ceremoninë e hapjes, e cila u realizua nën pat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.727Z

Kurvat krihen e Stambolli digjet!

Nga Beqë Cufaj   Fjala, ose thënë edhe më mirë, shprehja më e butë që do të mund të përdorej do të duhej të ishte: bizare. Një debat më inatçor dhe irracional, primitiv dhe të shpifur rreth prapaskenave të zgjedhjes së, njëherë presidentit e më vonë edhe pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama