Rezultate te kerkimit per termin: +Standardet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.646Z

Ç’janë standardet?

Mentor Nazarko Imagjinoni këpucët e dikujt që spërkaten me baltën e një rruge fshati. Me njollat në këpucë, që ai nuk i ka parë, shkon dhe futet në sallën e një balloje që llamburit nga dritat, ku njerëz me fraqe po festojnë diçka. Ç’gjykim duhet të japim p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.546Z

'Standardet nga qytetarët'

Është prezantuar në një takim koalicioni i vëzhguesve vendorë ku i pranishëm ka qenë edhe ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, John Withers. Në fjalën e mbajtur në takim, Withers përfitoi nga rasti për tu bërë edhe nj herë apel qytetarëve të tërheqin kartat e identitetit. Por, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.158Z

“Partitë rrezikojnë standardet”

 Kreu i KQZ-së, Arben Ristani u ka bërë thirrje partive politike që të mos pengojnë në ngritjen e KQV-ve, pasi rrezikohen standardet e zgjedhjeve. “Nuk bëhet me fjalë për shkelje të ligjit, sepse i keni shkelur me të dy këmbët, po ndërkohë na kanë dështuar dhe dy trajnim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.599Z

Caktohen standardet për spitalet

 Përcaktohen standardet për 5 fusha të shërbimeve shëndetësore. Qendra Kombëtare e Standardeve, Cilësisë dhe Akreditimit të Institucioneve Shëndetësore ka dorëzuar tashmë  në  Ministrisë e Shëndetësisë paketat përkatëse. "Standardet për akreditimin e institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.439Z

Kritika për standardet

Qeveria është vendosur në qendër të akuzave të forta të opozitës fill pas disa kritikave, kryesisht me vend, të një diplomati të lartë amerikan në Tiranë bërë gjatë një takimi me një grup të ngushtë gazetarësh mbrëmjen e së mërkurës. Ndërkaq, vetë qeveria ka paraqitur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.917Z

Standardet që duhet të plotësohen

Që një institucion shëndetësor të akreditohet, do të duhet të plotësojë disa standarde të përcaktuara tashmë, që kanë të bëjnë mbi të gjitha me pacientët dhe më pas me kushtet e ofrimit të shërbimeve. Standardet për institucionet shëndetësore janë ndarë në tri kategori: s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.800Z

Guardian: Standardet evropiane pengojnë Ballkanin

Pr vendet e Ballkanit Perndimor, prmbushja e “standardeve evropiane” sht nj prononcim i dgjuar shpesh, si nga diplomatt, ashtu edhe nga politikant. Megjithse pr synim ka t’i sforcoj koalicionet pro-reformiste, pasojat e paqllimshme t ktij refreni kan pasur ndikim t thell n politi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama