Rezultate te kerkimit per termin: +Statutin

Total: 3274
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.106Z

Pango dorëzohet: Do të firmos statutin!

• Ministri i Turizimit, Kulturës, Rinisë e Sporteve, Ylli Pango pranoi të plotësojë kërkesën e FIFA-s për nënshkrimin e statutit të FSHF-së, pak ditë përpara përfundimit të ultimatumit të saj, të përcaktuar më datën 21 shkurt.Ai pranoi faktin se do të firmosë statuti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.702Z

Pango s’e ka firmosur statutin

• Kreu i MTKRS-së, Ylli Pango, nuk e ka nënshkruar ende statutin e Federatës Shqiptare të Futbollit, megjithëse FIFA kishte bërë një ultimatum, duke paralajmëruar se nëse ai nuk e nënshkruankëtë dokument, deri në datën 21 shkurt, atëherë Shqipëria do të përjashtohet ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.195Z

Pango çon statutin në gjykatë

Ministri i MTKRS, Ylli Pango, e ka firmosur statutin e FSHF dhe e ka dërguar dje në Gjykatën e Tiranës, por procedurat për regjistrimin e tij mund të zgjasin edhe për një javë tjetër dhe më pas FIFA heq pezullimin. Vështirë se polakët do të prisnin kaq shumë kohë për të sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.954Z

Debati per statutin e PS

brbrKomisioni i Garancive Statutore ne Partine Socialiste do te mblidhet te premten per shqyrtimin e kerkeses se firmosur nga kater deputete socialiste ne lidhje me interpretimin e statutit ne rastin e zgjedhjes se kryetarit Ne perfundim te mbledhjes kreu i ketij komisioni Alket Hyseni deklaroi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.113Z

Zgjedhjet në PD, Mustafaj: Berisha, ka shkelur statutin

Kandidati për PD-në e Tiranës Bensik Mustafaj sulmon kryeministrin Berisha se ka shkelur statutin duke u pozicionuar përkrah Aldo Bumçit për kreun e degës më të madhe të partisë. Në një prononcim për mediat, ish-ministri i jashtëm tha se kryetari i Partisë Demokratike nuk duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.509Z

Biberaj në Kuvendin PD: Nuk votova statutin e partise

TIRANE-/ Anëtari i Kryesisë dhe i Këshillit Kombëtar Aleksandër Biberaj ndonëse ka qenë i pranishëm në sallën e Kuvendit të IX I Partisë Demokratike, nuk ka votuar projekt statutin e PD-sëBiberaj thotë se ndryshimet aktuale në statutin e PD-së janë thjesht formale, ndërsa shton se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.351Z

Klosi:Vendimet për statutin nga Kongresi

Do të jetë Kongresi i PS-së që në 18 prill do të vendosë për ndryshimet në statutin dhe programin e PS-së. Pas Asamblesë Kombëtare të PS-së, deputeti Blendi Klosi deklaroi se PS mori vendimin për organizuar gjithë strukturën e partisë për të mbështetur protestën e madhe në 3

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama