Rezultate te kerkimit per termin: +Stokholmit

Total: 413
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.995Z

SHKODRA DHE SINDROMA E STOKHOLMIT

Gazeta ShqipGJERGJ ZEFI Shpesh jam orvatur të kuptoj se çfarë po ndodh me Shkodrën gjithë këto vite. Kam vrarë mendjen gjatë, por për asnjë çast nuk munda të kthjellohem e ti jap përgjigje pyetjes, a brengës (a si të doni quajeni) se si ka mundësi që gjithë ky qytet me një të kal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.344Z

Ristani dhe Sindroma e Stokholmit

Nga Anila Çobani Ne gusht te vitit 1973, nje tentative per te grabitur banken Kreditebanken ne Stokholm te Suedise, perfundoi me marrjen peng te 4 nepunesve te bankes nga grabitesit. Pikerisht kjo situate mu kujtua teksa ndiqja procedurat Live ne KQZ si vezhguese e forces politike PS. Ne nje rast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.089Z

Gjashtë të vdekur pas zjarrit në periferi të Stokholmit

Zjarri përfshiu katin përdhes të një ndërtese në Rinkeby, lagje popullore 15 kilometra në perëndim të Stokholmit.''Viktimat u intoksikuan nga tymi'', deklaroi një zëdhënës i policisë.''Gjashtë persona kanë vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur. Pesë fëmijët dhe adoleshentët ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.560Z

Sindroma e Stokholmit, ja se çfarë është dhe si manifestohet

Psikologji Sindroma e Stokholmit është një gjendje psikologjike që përfshin lidhjen dhe ndjenjat pozitive të viktimës kundrej rrëmbyesit Historia Në gusht të vitit 1973, një tentativë e dështuar për të grabitur bankën Kreditbankën në Stokholm të Suedisë përfundoi në marrjen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.947Z

Peshkopja lesbike e Stokholmit: Jeta në çift

Liri. Kjo është ndjesia e parë që ndjen sapo vë këmbën në Suedi, vendi i 9.5 milionë banorëve; aty ku duket se mushkëritë janë vërtet të kënaqura nga ajri pafund i pastër e i freskët që sjell deti dhe pyjet; aty ku asnjeri nuk e paragjykon tjetrin për atë që mendon e përfaqës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.945Z

Peshkopja lesbike e Stokholmit: Jeta në çift

Liri. Kjo është ndjesia e parë që ndjen sapo vë këmbën në Suedi, vendi i 9.5 milionë banorëve; aty ku duket se mushkëritë janë vërtet të kënaqura nga ajri pafund i pastër e i freskët që sjell deti dhe pyje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.532Z

Rama nëpër rrugët e Stokholmit si një qytetar i thjeshtë

STOKHOLM- Në Beograd u shoqërua nga forca të rrepta sigurie, kurse në Stokholm ndjehet i lirë. Ky është Edi Rama, kryeministri shqiptar, i cili gjatë qëndrimit të tij në Suedi është fotografuar në rrugë, duke ecur si një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama