Rezultate te kerkimit per termin: +Strategjia +Ushtarake

Total: 515
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.396Z

Strategjia Ushtarake/ Shqipëria, e rrezikuar nga terrorizmi

Ekspertët e Ministrisë së Mbrojtjes nuk përjashtojnë rrezikun që vjen nga krimi i organizuar dhe trafiqet e paligjshme Në dokumentin e Strategjisë Ushtarake të Shqipërisë që është depozituar tashmë në Kuvend, ekspertët e Forcave të Armatosura analizojnë rrezikun që has Shqipëria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.083Z

Çfarë na mëson strategjia e re ushtarake e SHBA-së? (Foto)

Ditët e fundit u publikua strategjia e re ushtarake e SHBA-së. Zhurma që ajo bëri në mediat europiane e gjermane ishte e vogël, e megjithatë shkaktoi debate. SHBA-ja, siç thuhet në ato dokumente, i druhet një përplasjeje me Rusinë apo Kinën, ndryshe nga ç'parashikonte strategjia e viti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.747Z

Hartimi i strategjisë ushtarake

Tiranë - Kanë nisur diskutimet për Strategjinë Ushtarake të Shqipërisë, dokumenti bazë i të gjithë punës dhe veprimtarisë së Forcave të Armatosura. Diskutimi i kësaj strategjie u bë në ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes ku ishin të pranishëm ministrja Mimi Kodheli, shefi i Sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.293Z

Strategjia e re ushtarake/ SHBA nis sulmet e para ajrore për mposhtjen përfundimtare të ISIS

SHBA ka kryer sulmet e para ajrore ndaj Shtetit Islamik sipas një strategjie të re, që synon mposhtjen e këtij grupimi. Ushtria amerikane bëri të ditur se sulmet kanë shkatërruar një pozicion luftimi të ISIS në jugperëndim të Bagdadit. Sipas BBC, sulmi vjen pesë ditë pasi president

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.215Z

Strategjia e Mbrojtjes dhe Sigurise

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli përpara gjeneralëve dhe ushtarakëve më të lartë shqiptarë parashtroi direktivat e mbrojtjes për 2014-ën. Kodheli tha se gjate ketij viti do te perfundoje dokumenti strategjik ne fushen e mbrojtjes, ai i sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.631Z

Strategjia ushtarake amerikane ne Afganistan nuk funksionon

Fushata ushtarake amerikane ne vend ka shkaktuar vetem disa deshtime te perkohshme te rebeleve sipas perfaqesuesve te sherbimeve sekrete amerikane dhe ushtrise.Por shefat e talebaneve te arrestuar ose te vrare nga forcat amerikane jane zevendesuar brenda disa diteve shtuan perfaqesuesit e sherbimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.717Z

Strategjia, Obama redukton ushtrinë amerikane

UASHINGTON- Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ka shpalosur strategjinë e re për ushtrinë amerikane. Strategjia parasheh zvogëlimin e forcave tokësore të SHBA-së, duke zhvendosur përqendrimin në rajonin e Azi-Paqësorit. Në paraqitjen e rrallë në dhomën e konferencave pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama