Rezultate te kerkimit per termin: +Studimeve

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

Tafaj: Jemi drejt studimeve praktike, jo teorike

Studentet shqiptare tashme do te shkojne drejt studimeve praktike dhe jo teorike. Keshtu ka pohuar ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj ne konferencen e organizuar gjate dites se djeshme ne Fakultetin e Studimeve te Integruara me Praktiken, (FASTIP) prane Universitetit "Aleksander Moisiu", Durres. Duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.409Z

Transferimi i studimeve, procedurat

Te gjithe studentet qe nuk jane te kenaqur me llojin e studimeve qe kryejne, mund t'i transferojne ato. Keshtu, nje udhezim i ri u jep institucioneve te arsimit te larte qe te ofrojne mundesi per transferime te studenteve midis programeve te te njejtit cikel, brenda te njejtit institucion apo instit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.442Z

Afatet për transferimin e studimeve

24/07/2009  Universiteti i Tiranës/ Faza e pranimit të dosjeve konkurruese fillon nga 17 gushti deri më 11 shtator 2009 Përzgjedhja e fituesve në bazë të kritereve dhe krediteve të përcaktuara në rregullore Përcaktohen afatet e konkurrimit për aplikantët që duan të transfer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.991Z

Tre universitete krijojnë qendrën e studimeve mbarëkombëtare

Tre universitete të hapësirës kombëtare do të mbajnë sot një konferencë mbi Kosovën. Universiteti "Marin Barleti Tiranë, Universiteti për Biznes dhe Teknologji Prishtinë, Universiteti Shtetëror Tetovë, shpallin krijimin e Qendrës së Studimeve Shqiptare. Qëllimi kryesor i kësaj qend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.143Z

Tuna u rikthehet studimeve

Këngëtarja Tuna e cila gjatë kësaj vere ka qenë top-artistja e skenës shqiptare gjithandej, përveç si këngëtare është e njohur në opinion edhe si njëra ndër këngëtaret më të arsimuara. Ajo ka përfun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.754Z

Kriteret për ciklin e tretë të studimeve

19/10/2009  Kategorizimi i aplikimeve për doktoraturat, degët e kreditet që duhen për programet Diplomat e nivelit të parë, përzgjidhen 9 degë për sistemin part-time në UT Aplikimet për ndjekjen e studimeve të larta të ciklit të tretë janë çelur pranë çdo fakulteti pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.540Z

Transferimet e studimeve, dokumentet që kërkohen

Kategoritë që përfitojnë kalimin nga një universitet në tjetrin, procedurat dhe afatet e Universitetit të Tiranës Studentët të cilët kërkojnë të transferojnë studimet nga universitetet jashtë shtetit apo ato private drejt njërit prej fakulteteve të UT-së duhet të kenë të plot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama