Rezultate te kerkimit per termin: +Subjekti

Total: 7765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.408Z

KQZ Te identifikohet subjekti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpjeguar vendimin për ndalimin e spoteve të PS-së, në të cilat, sipas KQZ-së, nuk identifikohet subjekti porositës. “Në reklamat politike ‘Kush është Luli’ dhe ‘Kurrë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.301Z

Komposto dhe turshi jashtë standardeve, mbyllet dhe gjobitet subjekti

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, gjatë inspektimit ditën e djeshme në Shkodër ka konstatuar shkelje në  subjektin CULIQI, me objekt Përpunim, konservim, ambalazhim fruta-perime dhe kanë vendosur mbylljen e aktivitetit si dhe masa administrative me 2.400 000 lekë gjobë në total. Trupat in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.325Z

Krijuesi, subjekti dhe realiteti

Nga Ndini R. Bardhi Krijuesi i vlerave shpirtërore, qoftë shkrimtar e artist, është si vetvete në ide e në shpirt, përparimtar dhe vazhdues, i cili në çdo fjalë të shkruar përpiqet të krijojë një përmbajtje të re letrare e artistike. Nëse vëmë në dukje misionin e tij, këtë e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.425Z

AAK-së i bashkohet sot një degë e një subjekti tjetër politik

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet që të enjten t'i bashkohet një degë e rëndësishme e Lipjanit. Nëpërmjet një njoftimi për media të AAK-së, thuhet se ceremonia e bashkimit me AAK-në e strukturave të një subjekti tjetër politik të Lipanit do të bëhet të enjten d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.280Z

"Shperthimi, subjekti eshte i paligjshem, pergjegjese bashkia"

Bashkia e qytetit te Korces eshte pergjegjese per mos kontrollimin e pikes se shitjes se gazit ku ndodhi shperthimi i djeshem. Menjehere pas kesaj ngjarjeje ka reaguar drejtori i Inspektoratit Qendror Teknik, Ilir Kurti, i cili ka sqaruar paraprakisht shkaqet perse ka ndodhur ky shperthim. Se pari,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.398Z

Shpërthimi i bombolës, ISHTI: Subjekti në Vlorë i palicensuar, gjobitur 2 muaj më parë

Kryeinspektori i ISHTI, Gazmend Osmani dhe inspektorë të këtij institucioni janë nisur menjëherë drejt qytetit bregdetar të Vlorës pas shpërthimit të bombolës së gazit në lagjen “Partizani”. Inspektorët verifikuan situatën ku ndodhi ngjarja dhe bëjnë me dije se subjekti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.215Z

Albin Kurti: Subjekti i parë e bën qeverinë (Video)

Dikur për liderin e Vetëvendosjes, Ramush Haradinaj e kishte mendjen vetëm te pushteti dhe jo te shteti. Për Albin Kurtin, ishte absurde të thuhej që po e rrëzojmë qeverinë, me kusht që të bëjmë koalicion. AdPlatformZone = {id: "549fca

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama