Rezultate te kerkimit per termin: +Suedia

Total: 3940
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Asllani ftohet nga Suedia

Sulmuesja kosovare Kosovare Asllani është ftuar te Përfaqësuesja e Suedisë për ndeshjen eliminatore të Kampionatit Botëror 2011 kundër çekisë dhe Uellsit. Këto dy ndeshje Suedia do t'i zhvillojë në kuadër të grupit 8 kualifikues. Ndeshjen e parë Suedia e luan më 21 gusht kundër ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.336Z

Suedia mbeshtet integrimin

E marte 08 Maj 2012 1621 Ministri i Jashtem Edmond Haxhinasto Suedia mbeshtet integrimin e Shqiperise ne Bashkimin Europian. Garancia i eshte dhene zv/kryeministrit dhe ministrit tone te Jashtem Edmond Haxhinasto gjate vizites ne Stokholm nga homologu i tij suedez. Ne takimin me Haxhinaston ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.229Z

Suedia, pa "trajner" favorizon kuqezinjte

Aranit Muraci Kuqezinjte do te perballen me Suedine, ne ndeshjen e fundit te eliminatoreve te Kupes se Botes, "Afrika e Jugut 2010", qe do te mbahet pak dite me pas. Ekipi yne kombetar do te perballet me nje kundershtar te demoralizuar, pas eliminimit nga finalet e Kupes se Botes. Pas ndeshjes se di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.443Z

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

Suedia ka vendosur të rikthejë shërbimin e detyrueshëm ushtarak, nisur nga kjo verë, për tiu përgjigjur sfidave globale të sigurisë. Qeveria do një sistem më të qëndrueshëm për furnizim të personelit dhe për të rritur kapacitetin e saj ushtarak, sepse situata e sigurisë ka ndryshu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.833Z

Suedia i thotë Po statusit

Suedia bëhet vendi i parë i Bashkimit Europian që konfirmon zyrtarisht votën pro Shqipërisë në mbledhjen e 19 dhjetorit të Këshillit të Ministrave të BE, ku do të diskutohet propozimi i Komisionit Europian që vendi ynë ta marrë statusit e vendit kandidat. Patrik Svensson, i dërgu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.053Z

Suedia paraqet prioritetet: Klima, objektivi kryesor

Suedia, që ka edhe drejtimin e BE-së për këtë 6-mujor, u ka kërkuar vendeve anëtare të organizatës që të përpiqen në maksimumin e tyre për të përballuar ndryshimet klimatike. Kryeministri suedez, Fredrik Reinfeld, ka mbajtur një fjalim në Parlamentin Europian në lidhje me priorite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.672Z

Suedia pyet vetveten për regjistrin e romëve

I njohur si vendi i të drejtave të njeriut, Suedia po zbulon sot se në fakt, nuk i mungojnë paragjykimet, në nivel shoqëror dhe shtetëror, pasi romët u regjistruan në mënyrë sekrete si apriori kriminelë Lajmi se në Suedi policia ka krijuar një regjistër sekret ku gjenden emrat e 4 mij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama