Rezultate te kerkimit per termin: +Suedis

Total: 792
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.078Z

Hoxhaj kërkon përkrahjen e Suedisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadorin jorezident të Suedisë në Kosovë, i akredituar në Maqedoni, Mats Staffansson. Gjatë takimit, ministri Hoxhaj ka prezantuar progresin që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.482Z

Tahiri priti në takim Ambasadorin e Suedisë: Presim shpërblimin

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri priti sot në takim Ambasadorin e Suedisë për Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni, me seli në Shkup, Mats Staffansson . Gjatë këtij takimi është biseduar për zhvillimin dhe thellimin e marrëdhënieve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.942Z

Basha ambasadorit të Suedisë:Mazhoranca po sulmon shtetin

TIRANE - Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është ankuar ambasadorit të Suedisë se, mazhoranca qeverisëse është duke sulmuar shtetin ligjor dhe institucionet e pavarura në Shqipëri.   Basha ka pritur sot, në një takim ambas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.947Z

Kurti priti ambasadorin e Suedisë

Përfaqësuesit e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Kryetari Albin Kurti dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë Xhelal Sveçla, kanë pritur në takim e lamtumirës, Ambasadori e Suedisë në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni, Lars Wahlun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.662Z

Kryetari i parlamentit të Suedisë, nesër në Kosovë

Kryetari i Parlamentit të Suedisë, Urgan Ahlin nesër do të qëndrojë për vizitë në Kosovë, me ç’rast do të takohet me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli dhe nënkryetarët e Kuvendit. Gjatë ditës, Kryetari i Parlam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.501Z

Ambasadori Dugolli ia dorëzoi letrat kredenciale Mbretit të Suedisë

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Suedi, Ilir Dugolli, i ka dorëzuar sot letrat kredenciale te Mbreti i Suedisë, Carl XVI Gustaf. Gjatë audiencës, shefi i shtetit suedez i ka uruar mirëseardhje ambasadorit Dugolli, ka shprehur interesim për zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.398Z

Edita Tahiri takoi Ambasadorin e Suedisë, Mats Staffansson

Zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri ka pritur sot në takim Ambasadorin jo-rezident të Suedisë për Kosovë, Mats Staffansson i cili shoqërohej edhe nga Shefi i Misionit të Suedisë në Prishtinë,Henrik Nilss

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama