Rezultate te kerkimit per termin: +Sulejman +Pasha

Total: 253
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.669Z

Sulejman Pasha ndryshon "vendbanim"

Me ne fund u zhvendos busti i themeluesit te Tiranes, Sulejman Pash Bargjinit. Vendosja ne qender te kryqezimit prane pallateve 9-katshe ka bere, qe keto vite ky bust te sherbente per disiplinimin e trafikut. Tashme, ai eshte zhvendosur disa metra me tutje, prane Ushtarit te Panjohur. Keto ndryshime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.542Z

Sulejman Pasha, xhamia e tij dhe Tirona

Nga Roald A. Hysa Sheshi i Sulejman Pashës në kryeqytet, mbart një histori të tërë paradoksesh ideologjike. Nga ditët e para të pasluftës së Dytë Botërore e deri më sot, ndryshimet urbane reflektojnë përplasje të thella botëkuptimore, ndërsa qytetarët tiranas, të detyruar, deri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.375Z

Korrupsioni, patentë false edhe për Sulejman Pashë Bargjinin

TIRANË- Prokurorët e njësisë së “Task Forcës” zbardhin detaje të reja nga hetimi i dosjes së pesë të pandehurve, të cilët pajisnin qytetarët shqiptarë e të huaj me patenta për 65 mijë lekë të reja. Sipas burimeve zyrtare të prokurorisë mësohet se nga verifikimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.513Z

Gazmend Bakiu: Emrin Tiranës nuk ia vuri Sulejman Pasha

TIRANE-Shtëpitë, kishat e xhamitë e vjetra që nuk janë më, kafenetë e famshme të viteve 1920-'30, Tirana që u "humb" ndër vite gjendet e ilustruar në librin e Gazmend Bakiut. I ati, Ali Bakiu, ka qenë kryetar i bashkisë së kryeqyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.013Z

“Zhvendosja e Sulejman Pashës e papërshtatshme”

 Zirina LlambroPër ata që përfaqësojnë realisht tiranasit e vjetër, busti i Sulejman Pashës është komshi në vendin e vet. E thënë më shkoqur, zhvendosja e tij mbi sheshin, ku kanë qenë banjat publike është e papërshtatshme. Tetë vjet më parë, pikërisht kur kryebashkiaku Ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.283Z

Rrjet i ri ujësjellësi në rrugën Kongresi i Manastirit dhe Sulejman Pasha

#td_uid_1_5ae8c2c2c447b .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/Kongresi-manastirit-3-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.887Z

Sulejman i Madhërishëm, ja si përfundon seriali

Ja ngjarjet më pikante të dy sezoneve të fundit, Sulejmani vret të birin dhe humb motrën Sulejmani i Madhërishëm 3,  Hatixhe rrëmben Hyrremin  dhe më pas helmon veten Ndoshta shumë prej jush e kanë lexuar dhe e dinë fundin e kësaj historie. Megjithatë njohja e ngjarjeve nuk do ua s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama