Rezultate te kerkimit per termin: +Svenska +Dagbladet

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.568Z

“Svenska Dagbladet”: Turizëm në Ballkan, është më i liri

SUEDI– Me kapacitetet e veta turistike, vendet ballkanike gjatë viteve të fundit gjithnjë e më tepër po tërheqin turistët skandinavë. Gazeta e mirënjohur suedeze “Svenska Dagbladet” shkruan se shërbimet hotelierike dhe të restoranteve në Bullgari, Maqedoni dhe Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.275Z

Kuajt suedezë përfundojnë në thertoret e Evropës

A po përfundojnë kuajt suedezë në fabrikat për produkte ushqimore në Evropë. Këtë çështje e kanë ngritur mediat në Suedi, duke u bazuar në një studim që tregon se çdo vit në këtë vend "zhduke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.996Z

Wikileaks, avokatët e Assange kërkojnë seancë pyetësore në Londër

STOCKHOLM– Avokatët suedezë të themeluesit të ”WikiLeaks”, Julian Assange kanë kërkuar sot që ai të merret në pyetje në ambasadën e Ekuadorit në Londër, për sa u takon akuzave për abuzim seksual, të ngr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.837Z

Solidarizohen me Fylkingun, serbët i quajnë kriminelë të mëdhenj

Disa intelektualë suedezë suspendimin nga puna Gert Fylkingut, moderator në Radio 1, e kanë cilësuar si një akt qyqar dhe, ashtu sikur ai, serbët i kanë identifikuar me kriminelët më të mëdhenj.Përndryshe, pasi Fylking është pezulluar nga Radio 1 e Stokholmit, meqë në emisionin e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.193Z

Nobel, kandidatët Roth, Oates dhe Oz

 Autorët amerikanë Philip Roth dhe Joyce Carol Oates, si dhe shkrimtari izraelit Amos Oz janë përmendur dje si fituesit e mundshëm për Çmimin Nobel në Letërsi, vetëm një ditë përpara shpalljes së tyre. Shtypi i përditshëm në Stokholm, “Svenska Dagbladet” dhe &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.981Z

Arabia Saudite: Gati të furnizojmë me raketa rebelët sirianë

Arabia Saudite: Gati të furnizojmë me raketa rebelët sirianë Ministri i Jashtëm saudit Adel al Jubeir Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al Jubeir synon të rifurnizojë grupet e moderuara të opozitës siriane me raketa tokë-ajër.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.551Z

Suedia ndeshkon Greqine

Incident diplomatik midis Suedisë dhe Greqisë ka shkaktuar deklarata e atasheut tregtar në ambasadën greke të Stokholmit, i cili ka akuzuar turistet suedeze se kur vijnë në Greqi për pushime, joshin të tjerët e më pas deklarojnë se bien vik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama