Rezultate te kerkimit per termin: +Symphony +Nr

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.649Z

Nje mbremje me Prokofievin dhe Cajkovskin

Klejda Tare dhe Mark Kadin, sjellin Tinguj rus ne Akademine e Arteve te Bukura me rastin e festes kombetare te Rusise. Koncerti do te drejtohet nga dirigjenti i njohur rus Mark Kadin. Me 29 maj, publiku do te kete mundesi qe te ndjeke gratis Caikovskin dhe Prokofievin Pianistja Tare, e shoqeruar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.373Z

Pianisti Zamir Kaba në Akademinë e Arteve

Tiranë, 26 shkurt, NOA - Vazhdon stina koncertore e orkestrës së RTSH-së, e cila sot në mbrëmje sjell një koncert për piano dhe orkestër, me pjesëmarrjen e pianistit, Zamir Kaba. Në koncert do të interpretohen pjesë nga kompozitorët Pjetër Gaci Symfonic Dance Nr.1, Sergei Rac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.261Z

Premiera shqiptare e Aleksandër Vezulit dhe koreanes Song Se Jim, në Akademinë e Arteve

Tiranë, 21 janar NOA - Orkestra e RTSH-së do të rinisë koncertet e sezonit 2010, sot në mbrëmje ora 19.00, në Akademinë e Arteve me koncertin e pianistes koreane Song Se Jim. Në këtë mbrëmje Se Jin do të interpretojë pjesët: Koncert për piano nr 5, opera 33 nga Bethoven, Simfo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.276Z

“Vallja shqiptare” premierë në Akademinë e Arteve

Orkestra e RTSH-së ka rinisur koncertet e sezonit 2010. Mbrëm në Akademinë e Arteve është hapur koncerti i parë për 2010 me pianisten koreane Song Se Jim. Në këtë mbrëmje Se Jin ka interpretuar pjesët: “Koncert për piano nr 5, opera 33” nga Bethoven, “Simfonia nr 2, op.43” Sib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.384Z

Song Se Jim, një koreane në vallen shqiptare

Autori i Lajmit: Redaksia Një koreane interpreton një valle shqiptare. Song Se Jim, pianistja koreane ka dhënë dje në Akademinë e Arteve një koncert. Në këtë mbrëmje Se Jin interpretoi pjesët: “Koncert për piano nr 5, opera 33” nga Bethoven, “Simfonia nr 2, op.43” Sibelius dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.321Z

Violinisti Ermir Abeshi kthehet në ReMusica

Mjeshtri i violinës Ermir Abeshi kthehet në festivalin ReMusica dhe bën hapjen e edicionit të 15-të, me pianisten Merita Rexha-Tërshana, më datën 6 maj. Vite më parë Abeshi erdhi në Prishtinë për herë të parë dhe ngriti në këmbë publikun duke lënë jehonë të madhe në skenën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.483Z

Orkestra e RTSH, koncert me vepra nga Zadeja, Sibelius, Hanson

Tiranë, 29 prill, NOA/ Milena Selimi - Orkestra Simfonike e RTSH-së, me mbështetjen financiare të ambasadës së SHBA-së në Tiranë prezantohet për publikun kryeqytetas me koncertin e datës 30 prill 2010, ora 19.00 në Akademinë e Arteve. Dirigjent Brian Asher Alhadeff (USA), i njohu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama