Rezultate te kerkimit per termin: +Tafa

Total: 1129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.870Z

“Tafa Air” i tradhton udhëtarët

Ka tri ditë që 759 udhëtarë të kompanisë “Tafa Air” presin në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës për t’u kthyer në Zvicër. Kjo kompani, sipas zyrtarëve të Aeroportit, nuk i ka kryer obligimet ndaj aeroplanëve që i ka marrë me qira dhe aeroplani që ishte paraparë të me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.668Z

Shtyhet gjyqi,Zaim Tafa nuk merr njoftim

 TIRANE – Mos njoftimi i biznesmenit Zaim Tafa, i pandehur në dosjen “Kështjella” tek Krimet e Rënda, për datën e nisjes së gjyqit, shkaktoi dje dështimin e seancës së parë në ngarkim të  pandehurve të dosjes. Gjykata për Krimet e Rënda kishte caktuar dje z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.322Z

Perplasja e armatosur mes fiseve Mamli dhe Tafa mbyllen hetimet

Kurbin 30 maj 2016 NOAal- Prokuroria e Kurbinit dergon per gjykim kater persona te akuzuar per vrasje ne rrethana cilesuesebr br Ne perfundim te hetimeve rezultoi se te pandehurit kane zhvilluar nje konflikt te ashper te armatosur me njeri-tjetrin ne qender te Mamurrasit prane stacionit te Trenit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.498Z

Plackiste shtepite e turisteve, kapet i tmerrshmi Tafa

Durres- Policia e Durresit ka arrestuar nje 24-vjecar, te cilesuar si tmerri i turisteve qe pushonin ne kete bregdet pasi iu plackiste banesat. Burime zyrtare njoftuan se oret e vona te mbremjes se enjte, u ndalua ne flagrance i dyshuari Ylber Tafa, banues ne Lekaj te Kavajes. Agjentet e njihnin 24-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.963Z

Gjermani refuzon dëshminë ndaj biznesmenit Tafa

Trafiku i drogës Daniel Englret, i dënuar për trafik droge, nuk pranoi të jepte dëshminë e tij mbi përfshirjen e të akuzuarit në trafikun e drogës TIRANË- Pas pyetjes së çiftit gjerman Franc e Rexhina Kiaçek me cilësinë e dëshmitarëve të akuzës në procesin gjyqësor ndaj bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.690Z

Shkrimtari Lulzim Tafa merr çmimin Ramadan Sinani në Tetovë

Shoqata e Botuese e Shqiptarëve në Maqedoni, në kuadër të Panairit të Librit "Tetova 2015", të organizuar në hapësirat e Qendrës Nacionale për Kulturë në Tetovë, këtë vit dha edhe çmimin "Ramadan Sinani". Çmimi u dha nga kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi dhe i takoi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.167Z

The killer of Tafa counsins is arrested in Kavaja

The Kavaja police has arrested the citizen Fatos Keloshi, of age 24, from Kavaja, for the penal act of “double killing for weak motives” since he is suspected of being the author of the killing with fire weapon of the cousins, Ali and Deni Tafa, two days ago, on the Kavaja-Rrogozhina road. Accor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama