Rezultate te kerkimit per termin: +Tafajt

Total: 269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.278Z

Shpenzimet e Sinan Tafajt 8500 euro..vetëm për 1 udhëtim

Të tjera rreth shkrimit Veliaj ne A1 REPORT: Tafaj do te paditet sapo auditi te mbaroje Tafaj, më i paguar se krerët e shtetit, prona nga Dajti deri në Spanjë Pasuria e Tafajt/ "Padroni i të verbërve", pallat 5 kate në Linzë VIDEO Veliaj: Do auditojmë Qendrën, hetim abuzimit 1.14 mln

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.334Z

Mbi 1 mijë studentë morën diploma të pavlefshme për shkak të Tafajt

Në Gjykatën e Lartë ka nisur procesi gjyqësor ndaj ish-ministrit të Drejtësisë, Myqerem Tafaj. Ai akuzohet për shpërdorim detyre duke lejuar akreditimin e disa programeve në universitete private. Prokurori i çështjes tha në seancës se përmes vendimit të tij, Tafaj ka lejuar akredi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.910Z

Justifikimi i Tafajt për çështjen Bossi

Renzo Bossi (foto montazh me diplomën shqiptare) Nuk kishte se si të kalonte pa u diskutuar në Kuvend çështja Bossi. Edhe pse opozita nuk kishte bërë asnjë kërkesë për interpelancë, ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj, kishte kërkuar të fliste gjatë 60 minutëshit të diskutimit të lir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.284Z

Gara për gjykatën e lartë, PAK reagon ndaj skualifikimit të Sinan Tafajt

Personat me aftësi të kufizuar kanë reaguar ndaj përjashtimit të kryetarit të shoqatës së tyre Sinan Tafaj nga gara për anëtar të gjykatës së lartë. Ata i kërkuan Presidentit Bujar Nishani të rishikojë vendimin që sipas tyre ishte diskriminues ndaj kësaj kategorie. Kjo është nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.796Z

 Trajneri, Duro apo Bencivenga te Tirana?Beçivenga sezonin që porsapërfundoi ishte ndihmës i Agustin Kolës dhe Alban Tafajt.

Tirana kërkon trajnerin Shpëtim Duro, për ta drejtuar kampionët e Shqipërisë në aventurën e tyre në Ligën e Kampioneve. Në fakt, media ka përmendur edhe emrin e italianit Mauro Bençivenga si trajner i ri. Beçivenga sezonin që porsapërfundoi ishte ndihmës i Agustin Kolës dhe Alb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.449Z

Një mijë studentë, diploma pa vlerë për shkak të Tafajt

Gjykata e Lartë filloi dje procesin gjyqësor ndaj ishministrit të Arsimit, Myqerem Tafaj, i akuzuar për "shpërdorim të detyrës".Myqerem TafajSipas Prokurorisë së Përgjithshme, Tafaj ka lejuar akreditimin e disa programeve mësimore në një universitet privat, për të cilat Këshilli i A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.250Z

Universiteti i Vlorës, tetë pedagogët e hequr nga puna, peticion Berishës dhe Tafajt

Tetë pedagogë të Universiteti të Vlorës, të shkarkuar nga puna nga rektori Tanush Shaska, i janë drejtuar kryeministrit të vendit dhe ministrit të Arsimit për zgjidhjen e problemit të tyre. Tetë pedagogët, që bënin pjesë në Departamentin e Matematikes, janë shkarkuar nga puna, në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama