Rezultate te kerkimit per termin: +Tahir +Muhedini

Total: 645
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.324Z

Tahir Muhedini: Vizita e Papuliaspër interesa të shtetit grek

TIRANE- Vizitën e presidentit grek Karolos Papulias në Tiranë, deputet i PDIU Tahir Muhedini e ka cilësuar për interesa të shtetit grek.I ftuar në studion e “A1 Report”, Muhedini tha se qeveria shqiptare duhet të punojë me faktorin ndërkombëtar që të ulet me shtetin grek dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.057Z

Tahir Muhedini: “Çështja çame do të diskutohet në kongresin amerikan”

Çështja çame do të përfshihet së shpejti në axhendën e punimeve të kongresit amerikan, i cili brenda dy vitesh do të ketë në tavolinë shqyrtimin e rezolutës që dënon genocidin çam dhe kërkon zgjidhjen e çështjes çame. Kryetari i partisë Drejtesi dhe Integrim, Tahir Muhedini zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.485Z

Tahir Muhedini, vizitë në Uashington, lobon ëpr Çamërinë

22/07/2010 Lideri i Partisë për Drejtësi dhe Integrim, Tahir Muhedini ishte për një vizitë në Uashington, gjatë të cilës ka patur një sërë takimesh me senatorë dhe personalitete të tjera. Tahiri, i cili përpiqet të sensibilizojë politikën shqiptare për cështjen came, ka përcj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.749Z

Kreu i PDI, Tahir Muhedini akuzon kryesocialistin për presione ndaj institucionit të vlerësimit të zgjedhjeve

“Edi Rama i bëri presion KQZ-së, mandati i Fierit është i PDI-së”   Partia për Drejtësi dhe Integrim, që përfaqëson interesat e popullsisë çame, shpreson sot tek drejtësia e kolegjit zgjedhor, për mandatin e saj në qarkun e Fierit, të marrë padrejtësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.632Z

Fushata- PDI, Muhedini: Më shumë për camërinë

“Ka ardhur koha o sot o kurrë t'i shërbejmë familjes tonë Camëria”- tha kreu i PDI-së, Tahir Muhedini gjatë takimit me gratë e kësaj partie. TIRANE- Kreu i Partise per Drejtesi dhe Integrim, Tahir Muhedini, zhvilloi një takim me forumin e gruas së kësaj partie në Tiranë. Muhed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.537Z

Muhedini: Të nisin negociatat për çështjen çame

Gazeta ShqipPresidenti i PDIU Presidenti i Nderit të Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Tahir Muhedini, ishte i ftuar dje në studion e Zërit të Amerikës në Nju Jork, ku foli për organizimin e një parade në mbështetje të çështjes çame të zhvilluar në kryeqendrën amerikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.620Z

Muhedini: Deklaratat e Dules ishin fyese

Partitë e komunitetit çam vijuan dje reagimet e tyre për ato që i konsiderojnë si deklarata antishqiptare të bëra pak ditë më parë nga kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule. Kështu dje kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Integrim, Tahir Muhedini tha se d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama