Rezultate te kerkimit per termin: +Tajlandes

Total: 42
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.467Z

FOTOT/ Njihuni me mbretin playboy 64-vjeçar të Tajlandës

50 ditë nga vdekja e të atit, Maha Vajiralongkorn është kurorëzuar si mbret i Tajlandës. 64-vjeçari është kurorëzuar mbret pas një ceremonie ku kanë marrë pjesë mijëra persona. Vajiralongkorn njihet për stilin e tij të shfrenuar të jetesës. Ai është martuar tre here, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.764Z

Fitore e qarte per Shinawatran- Tajlanda zgjodhi parlament te ri

Shumice absolute per partine deri tani ne opozite Pheu Thai - eshte nje fitore e plote per kandidaten 44 vjecare kryesore Yingluck Shinawatra dhe per vellane e saj Thaksin te arratisur nga Tajlanda. Anetare te entuziazmuar dhe zgjedhes te Partise Pheu Thai brenda dhe jashte zyres qendrore te parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.094Z

FOTOT/ Lotë, ngashërima dhe një vendim i paprecedent: Si nderohet mbreti i ndjerë i Tajlandës

Fotot e mëposhtme tregojnë pamje nga homazhet për mbretin e ndjerë të Tajlandës, Bhumibol Adulyadej. Ai vdiq dje në moshën 88-vjeçare. Ai kishte 70 vjet që mbretëronte. Në foto mund të shihet se si qajnë njerëzit vdekjen e tij. Ndërkohë zyrtarët kanë marrë vendimtë mbajnë 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.115Z

Tajlande, protestat shtyjne samitin e lidereve aziatike

Shtyhet samiti i lidereve aziatike ne Pattaya te Tajlandes. Vendimi eshte marre, pasi mijera protestues kane hyre ne ndertesesn ku do te zhvillonte punimet samiti. Takimi qe kishte nisur naten e mbremshme ne jug te Tajlandes eshte shtyre, por nuk eshte anuluar, njoftoi nje zedhenes i qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.958Z

FOTOT/ Çifti paguan 4 mijë dollarë për Maldivet e Tajlandës, por ajo që gjejnë i lë gojëhapur!

Një çift britanik prenotoi një javë pushime në një ishull tajlandez që cilësohej si Maldivet e Tajlandës. Nga fotot që panë ata u impresionuan dhe paguan pa asnjë mëdyshje 4 mijë dollarë për një javë qendrim në ishullin Koh Lipe. Por kur shkuan atje zhgënjimi ishte i madh. Ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.379Z

Zgjidhet kryeministri i ri ne Tailande

Parlamenti i Tajlandes ka zgjedhur liderin e opozites Abhisit Vejajiva si kryeminister te vendit pas rreth gjashte muajsh kaosi politik. Kreu i opozites mori shumicen e votave gjate votimit ne Parlament. Jashte dyerve te ketij institucioni 200 mbeshtetes te ish kryeministrit Shinauatra kane bllokuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.277Z

Tajlande, tragjedi ne nje gare me makina

Nje incident i rende eshte regjistruar ne kryeqytetin e Tajlandes, Bangkok, gjate nje gare me makina. Nje veture, si pasoje e humbjes se kontrollit, ka dale nga rruga dhe eshte perplasur me turmen e njerezve qe ndiqnin kompeticionin. Per pasoje 9 persona kane vdekur, ndersa 4 te tjere ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama