Rezultate te kerkimit per termin: +Tajvani

Total: 583
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.705Z

Tajvani sulmohet nga Kina

Tajvani e njohu zyrtarisht dje pavaresine e Kosoves. "Tajvani e njeh zyrtarisht duke nisur nga sot Kosoven", i deklaroi shtypit ministri i Puneve te Jashtme, James Huang, duke shtuar se i ofrohen marredhenie diplomatike Prishtines. Kina reagoi me zemerim ndaj njoftimit te Tajvanit, duke siguruar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.996Z

Kina dhe Tajvani, në bisedime historike

Kina dhe Tajvani zhvilluan bisedimet e para të nivelit të lartë që nga fundi i luftës civile të Kinës më 1949. Uang Yu-chi dhe Zhang Zhijun, dy zyrtarë të lartë nga secila palë, morën pjesë në katër ditë bisedime në Nanjing. Nuk është publikuar ndonjë axhendë zyrtare për bised

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.050Z

Tiranë, alarm për bombë te Tajvani

TIRANE- Nje telefonate anonime per bombe te kompleksi i Tajvanit ne kryeqytet ka vene policine ne levizje urgjente. Forca te shumta te policise kane mberritur ne vendin e ngjarjes dhe kane nisur punen per evakuimin e personave te pranishem ne kete zone. Nuk ka ende detaje, por ajo qe theksohet eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.525Z

Kina dhe Tajvani negociata te nivelit te larte

0 brbr brbrKina dhe Tajvani kane nisur pas 6 viteve negociatat e para te nivelit te larte Presidenti kinez Xi Jinping dhe Guvernatori i ishullit Erik u u takuan ne Pekin ne nje levizje qe shihet si nje perpjekje per te ngrohur marredheniet dypaleshe Kina e sheh ishullin si pjese te saj por Tajvani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.502Z

VIDEO/ Urbani i Unazës përplaset te Tajvani, panik te pasagjerët

Një autobus urban është aksidentuar rreth mesditës në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Tajvani, ku urbani i Unazës së re ka devijuar nga rruga dhe është përplasur me një pemë të trotuarit. Fotot dhe videot e mbërritura në redaksinë e Top Channel në rubrikën Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.053Z

Alarm fals për bombë tek Tajvani, arrestohet telefonuesi

Share Një telefonatë anonime për bombë tek kompleksi “Tajvan”, pranë Parkut Rinia në Tiranë ka alarmuar policinë. Kjo e fundit ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes, duke evakuar njerëzit. Por, pas kontrolleve të kryera, ka rezultuar se alarmi ka qenë fals. Telefonuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.051Z

Tiranë, alarmi për bombë te Tajvani ishte fals

TIRANE- Kthehet normaliteti ne kompleksin Tajvan ne kryeqytet. Alarmi per bombe, pas kontrollit te detajuar te policise ka rezultuar fals, nderkohe qe policia njofton se ka arrestuar personin qe kreu telefonaten. Alarmi u dha nga nje telefonate anonime, bere fillimisht ne Vlore, nga nje person i sek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama