Rezultate te kerkimit per termin: +Takss

Total: 40
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Bode: Nga 1 janari fillon zbatimi i takss s shesht

Ministri i Financave, Ridvan Bode, deklaroi sot n komisionin e Ekonomis dhe Financave, se "Buxheti i vitit 2008 prbn nj moment t rndsishm n jetn parlamentare, jo vetm sepse t gjith buxhetet jan t tilla dhe prfshijn n vetvete debatin e gjer politik dhe pasqyrojn n mnyr t prqendruar politikat aktive d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.930Z

Pagesat dhe periudhat për targimin e mjetit

Rastet Pagesa e takss bhet n do koh, por gjithnj para kryerjes s kontrollit teknik vjetor t detyrueshm t mjetit. Vlera e takss sht vjetore (pr vitin kalendarik n t cilin arktohet) pavarsisht nga momenti n t cilin ajo paguhet. Mjetet q regjistrohen pr her t par, n momentin e targimit t tyre, paguajn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Taksat e reja, nis shtrenjtimi i makinave

Kostot pr zhdoganimin e dyt t mjetit paguhen nga shitsi. Si llogaritet detyrimi Personi q krkon t shes mjetin e tij t transportit duhet t llogaris vlern e takss shtes, pr vitet e prdorimit, edhe pse e ka paguar nj her zhdoganimin, n momentin e importit. Kostoja shtes do t paguhet nga shitsi ose treg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Rritet taksa e importit për makinat e përdorura

Rritja e taksës së karbonit çon në 800 milionë lekë të ardhurat Qeveria ka miratuar ndryshimin e takss s importit pr mjetet e prdorura. Kjo gj shtnprmjet nj ndryshimi t propozuar nga Ministria e Financave n ligjin “Pr taksat kombtare”. N baz t ktij projektligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.383Z

Përdorimi i tokës shtetërore, taksa vjetore, 10%

Subjekti që ka në përdorim truallin edhe mund ta privatizojë atë Kush prdor tokn shtetrore, duhet ta blej at ose duhet t paguaj taksn vjetore prej 10 pr qind t vlers s truallit. N t kundrt, do t zbatohen sanksione. Ky sht parashikimi q bn projektligji i miratuar nga qeveria &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.858Z

Taksat, PD: Rama po i vjedh paratë biznesit të vogël

Mazhoranca akuzon kreun e Bashkis s Tirans Edi Rama, pr mos transparencn e taksave q mbledh nga qytetart. N nj deklarat pr mediat, deputeti i Partis Demokratike Florion Mima, tha se tarifat e taksave t mbledhura nga Bashkia e Tirans jan m t larta se 10 prqind e nivelit tregues t takss pr biznesin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Rritet dogana për automjetet e përdorura

Kush planifikon t blej automjet t prdorur duhet t’i bj mir llogarit, pasi Ministria e Financave parashikon ta rris ndjeshm taksn e mjedisit. Pas dy vjet negociatash, qeveria ka pranuar krkesn e Bashkimit Europian pr t ekuilibruar taksn doganore, duke ia “ngopur” konsuma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama