Rezultate te kerkimit per termin: +Talenti

Total: 4460
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.214Z

Gjeniu dhe talenti

Gjenialitet quhet aftësia që ka një njeri nga natyra për të bërë mirë dhe me lehtësi gjëra që të tjerët nuk do të dinin t’i bënin veçse keq, qoftë edhe duke u munduar shumë. Kryeveprat nuk imitohen, ky paraprakisht është ligji estetik. Vlera e të gjitha gjenive është që nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.015Z

Talenti i Milanit pranon Shqipërinë

Ismet Sinani është talenti 16 vjeçar i Milanit, i cili ka pranuar të jetë pjesë e Kombëtares Shqiptare U-17. Golashënuesi i skuadrës së moshave për kuqezinjtë e Milanit do të bashkohet me Kombëtaren Shqiptare për turneun e radhës që do të zhvillohet në datat 24 prill deri në 2 m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.345Z

Berisha, talenti i vitit në Norvegji

Talenti kosovar, Valon Berisha është zgjedhur talenti i vitit 2011 në Norvegji nga televizioni TV 2. Këtë epitet 18 vjeçari e ka marrë pas paraqitjeve të shkëlqyeshme me skuadrën e Vikingut në elitën e futbollit norvegjez. Ai përveç çmimit është shpërblyer edhe me 50 mijë dollarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.871Z

Bulku: Portugali, talenti nuk mjafton

Ervin Bulku paralajmëron Portugalinë. Mesfushori i Krivbas në kampionatin ukrainas është i vetëdijshëm se luzitanët kanë ardhur në Tiranë për të fi tuar, megjithatë deklaron se ata duhet të djersiten shumë, pasi vetëm talenti nuk mjafton. "Askush prej lojtarëve të Kombëtares nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.610Z

Talenti sekret i Nora Istrefit

Nora Istrefi, e cila sapo është bërë nënë, këndon prej vitesh. Talenti i saj në muzikë është evident dhe ajo ka prezantuar shumë këngë e videoklipe për publikun e gjërë. Nëse keni menduar se Nora di vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.578Z

Pirlo dështon, talenti e kopjon

Andrea Pirlo në një nga momentet e tij të rralla në karrierë, ka dështuar të shënoi nga penalltia. Në ndeshjen mes Juventusit dhe Evertonit e cila përfundoj në barazim 1 me 1, skuadrat shkuan në penallti. Pirlo goditi jashtë port&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.414Z

Talenti shqiptar cmend Palermon

Talenti shqiptar nga Maqedonia, Pajtim Kasami po bën bujë me transferimin e tij tek skuadra e Palermos. Me pasaportë zviceriane, lojtari 18 vjecar me kombësi shqiptare cilësohet si e ardhmja e skuadrës siciliane, duke u krahasuar madje edhe me argjentinasin Pastore e danezin Kjaer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama