Rezultate te kerkimit per termin: +Tatarstan

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.051Z

Autobusi përplaset me kamionin, të paktën 13 të vdekur

Së paku 13 persona kanë mbetur të vrarë dhe 15 të tjerë u plagosën , nga ndeshja përplasja e një kamioni dhe autobusi. Aksidenti ka ndodhur afër qytetit Zainsk në rajonin Tatarstan të Rusisë.  Policia lokale ka njoftuar se aksidenti i rëndë ka ndodhur sot në orët e para të më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.283Z

Tragjedia në lumin “Vollga”, gjenden edhe 50 trupa të tjerë

Ditën e sotme, janë gjetur trupat e 50 viktima, të cilët u mbytën në ujërat e lumit “Vollga” në Tatarstan. Të gjithë trupat e gjetur, ndodheshin në sallën e lojrave të anijes. Ndërkohë që ajo që ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.123Z

Sektori horror trondit Rusinë, mizori ndaj fëmijëve

Katër anëtarë të një sekti mysliman në rajonin rus të Tatarstanit janë akuzuar për mizori ndaj fëmijëve pasi i mbanin ata nën tokë. Lideri i këtij sekti, Faizrakhman Sattarov, që e kishte deklaruar veten profet mysliman, u akuzua për krimin e arbitraritetit. Sipas BBC,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.865Z

Rrëzimi i avionit në Rusi, kutiae zezë: Faji ishte i pilotit

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Në bord edhe i Presidentit të një rajoni RUSI - Ka qenë gabimi i pilotit, që ka shkaktuar aksidentin ajror në Kazan të Rusisë. Sipas kutisë së zezë të këtij avioni, thuhet se ka qenë një manovër e gab

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.222Z

Rusi fundoset anija. 110 viktima

Rëndohet bilanci i viktimave të aksidentit  në lumin Vollga. Janë shpëtuar vetëm 80 nga 196 personat në bordin e anijes që u përmbys në Tatarstan. Afro 110 vete u mbytën së bashku me anijen pa mundur të dilnin prej saj, bën&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama