Rezultate te kerkimit per termin: +Tbilisi

Total: 561
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.649Z

Kafshët e kopshtit zoologjik shkaktojnë kaos në Tbilisi pas stuhisë që trullosi vendin

Ujq, arinj, tigra, luanë dhe një hipopotam lëvizin të lirë në qytet pas përmbytjeve të mëdha që prekën vendin e shkaktuan 7 të vdekur. Banorët e tmerruar janë paralajmëruar nga autoritetet e Tbilisit, të qëndrojnë të mbyllur. Midis njerëzve të vdekur mendohet të jenë edhe 3 ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.708Z

Tbilisi, kujtohet 1 vjetori i luftes

Rusia dhe Gjeorgjia kane perkujtuar 1 vjetorin e konfliktit qe u ndez per shkak te rajonit separatist te Osetise se Jugut. Ne Tbilisi gjeorgjanet kane mbajtur nje minute heshtje para parlamentit, ndersa ne Moske, rreth 100 komuniste ruse kane protestuar para ambasades amerikane duke denoncuar mbesht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.617Z

Gjeorgji, protesta kunder qeverise ne Tbilisi

Disa dhjetra mbeshtetes te opozites ne Gjeorgji jane perleshur mbremjen e sotme me policine ne kryeqytetin Tbilisi. Protestat jane perqendruar perpara zyrave te policise, ku manifestuesit kane tentuar te hyjne. Ata kane bere rezistence ndaj forcave te rendit, te cilat kane tentuar t&rsqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.683Z

Moska: Tbilisi ka rrëmbyer një ushtarak

Moskë -Ministri rus i Mbrojtjes akuzoi sot Gjeorgjinë për rrëmbimin e një ushtari rus në rajonin separatist gjeorgjian të Osetisë së Jugut, bëri të ditur agjencia ruse e lajmeve. Sipas ministrisë ruse, cituar nga agjencia ruse e lajmeve, rreshteri, Alexandre Gloukhov u kap nga forcat e u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.961Z

Gjeorgji-Shqipëri, 0-1 në Tbilisi

TBILISI-Shqipëria shënon gol në ndeshje me Gjeorgjinë në minutën e tretë. Shqipëria kalon në epërsi me anë të sulmuesit Edgar Çani, i cili shkëputet bukur në zonën e vendësve dhe shënon. 1-0 për kuqezinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.151Z

Tbilisi tigri i larguar nga kopshti zoologjik vret nje qytetar

0 brbr brbrNje tiger i larguar nga kopshti zoologjik gjate permbytjeve katastrofike ne Tbilisi sulmoi ne fundjave nje banor qe me pas humbi jetenbrbr brbrNgjarja ndodhi ne qender te kryeqytetit gjeorgjianbrbr brbrTigri u ekzekutua nga autoritetet vendasebrbr brbrTv Klanbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.233Z

Tbilisi: Na quani Gjeorgji, e jo Gruzi

Autoritetet në Gruzi kanë kërkuar nga shtetet e tjera, që këtij vendi zyrtarisht t`i referohen si “Gjeorgji” e jo me emrin e favorizuar nga Rusia, “Gruzi”. Zëdhënësja e ministrisë së jashtme, Ia Maharashvili, tha se autoritet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama