Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrin +Kombetar

Total: 720
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.918Z

Tre pengje ne Teatrin Kombetar

brbrAta jane tre karaktere te ndryshme nisur per nje mision te rendesishem por te mbyllur ne sketerren e nje pengmarrjeje Kjo eshte historia e nje anglezi nje irlandezi dhe nje amerikani qe jane marre peng ne Liban Neritan Licaj Marin Orhanasi dhe Romir Zalla jane personazhet qe sjellin dramen satir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.674Z

Birre Gozhde dhe Sapun ne Teatrin Kombetar

Pas shfaqjes ne Teatrin Kombetar te Kosoves tragjikomedia Birre gozhde dhe sapun me autor dhe regji te Stefan apalikut vjen ne fundjave ne Teatrin Kombetar. Prodhimi i teatrit Migjeni shfaqet te shtunen dhe te dielen ora 19.00 ne sallen Kadri Roshi. Interpretojne aktoret Frederik Fistani Agron Dizd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.647Z

Le te bejme seks ne Teatrin Kombetar

Shfaqja Ne kuadrin e Javes Teatrore te te Rinjve qe u hap ne daten 11 nentor ne Teatrin Kombetar ne Tirane do te mbahet neser premiera e komedise Le te bejme seks. Komedia e cila vjen me regji te Elma Dorezit eshte shkruar nga dramaturgu i njohur rus me banim ne Izrael Valentin Krasnogorov. Persona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.870Z

Virginia Woolf rikthehet ne Teatrin Kombetar

Shfaqja Kush ka frike nga Virginia Woolf eshte pjesa e repertorit qe rikthehet ne Teatrin Kombetar ne datat 1 2 dhe 3 tetor ora 19.00. Kjo veper e vene ne skene nga Kushtrim Bekteshi regjisori i ri nga Maqedonia u shfaq vetem pak dite per publikun e kryeqytetit ne ditet e fundit te dhjetorit. Vepra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Carlo Bruni nis punen me Shekspirin ne Teatrin Kombetar

Carlo Bruni nje nga tre regjisoret qe u angazhuan me realizimin e premierave kete sezon ne Teatrin Kombetar nis nga puna per tragjedine e Shekspirit Romeo dhe Zhuljeta. Regjisori Spiro Duni prezanton me 24-27 mars dramen Shtrigat e Salemit te Arthur Millerit kurse nga Altin Basha i cili mori persipe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.479Z

Rikthehet Spiuni i Ballkanit ne Teatrin Kombetar

Tiranë 16 Nentor /ATSH-Megi Zonja/.- Teatri Kombetar njofton se komedia "Spiuni i Ballkanit" , shkruar nga D.Kovaçeviç do te vazhdoje te shfaqet ne Teatrin Kombetar ne dt.18-19-20-21-22 Nentor ora 19:00, me aktoret e mirenjohur te skenes , Ndriçim Xhepa, Albano Prodani, Maya Alickaj, Besmir Bitr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.020Z

"Pamje nga Ura", rikthehet ne Teatrin Kombetar

Drama e suksesshme e Arthur Millerit "Pamje nga ura" rikthehet ne skenen e Teatrit Kombetar ne datat 18-20 prill. Sic komunikon zyra e shtypit te TK-se, ky ndryshim ne kalendar behet pas kerkesave te jashtezakonshme te publikut ne metropol per te ndjekur kete pjese. Kryevepra e dramaturgjise amerik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama