Rezultate te kerkimit per termin: +Teknoligjis

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.930Z

“Arrow”, telefoni që mund laheni me të në dush

SHBA- Nëse jeni treguar të kujdeshsëm që telefoni juaj të mos laget nga uji , kur jeni në dush? Ateherë problemit tuaj këtu i vjen fundi, pasi fjala e fundit sa i përket teknoligjisë së clularëve mund të thuhet fare mirë që &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.934Z

“Arrow”, telefoni që mund të lahemi me të në dush

SHBA- Nëse jeni treguar të kujdeshsëm që telefoni juaj të mos laget nga uji , kur jeni në dush? Ateherë problemit tuaj këtu i vjen fundi, pasi fjala e fundit sa i përket teknoligjisë së clularëve mund të thuhet fare mirë që &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.993Z

SHBA. nderron jete babai i internetit

Shkencëtari amerikan, Paul Baran, puna e të cilit në vitet 1960 dha një kontribut thelbësor në krijimin e internetit, ndërroi jetë në moshën 84-vjeçare. Baran ishte i pari që hodhi idenë e ndërtimit të rrjetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:13.853Z

Industria sektor ne rritje ndertimi ne stanjacion

Industria dhe ndërtimi janë sektorët që kanë pasur zhvillim kontradiktor gjatë vitit 2012. Të dy kanë dhënë kontribute të ndryshime në Prodhimin Kombëtar. Si pjesë e industrisë, aktiviteti i prodhimit të miellit, ka njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.731Z

Kosovë-Shqipëri, marrëveshjepër kodin telefonik të njëjtë

Kosova dhe Shqipëria pritet të formojnë grupe punuese të përbashkëta që do të merren me mundësinë e shfrytëzimit të përkohshëm të kodit telefonik të Shqipërisë +355, derisa Kosova të marrë kodin e vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.687Z

Kosovë- Shqipëri, marrëveshjepër kodin telefonik të njëjtë

Kosova dhe Shqipëria pritet të formojnë grupe punuese të përbashkëta që do të merren me mundësinë e shfrytëzimit të përkohshëm të kodit telefonik të Shqipërisë +355, derisa Kosova të marrë kodin e vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.880Z

Berisha Shqiperia te gjitha mundesite te behet nje superfuqi energjitike ne rajon

Është përuruar sot në Bushat të Shkodrës një vepër e madhe energjitike, hidrocentrali i Ashtës. Kompania austriake Verbund ka vënë në zbatim projektin për ndërtimin e hidrocentralit të Ashtës në Bushat, Shkodër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama