Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologji

Total: 4726
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.342Z

Hapet DNP për Teknologji Informacioni dhe Komunikimi

Me vendim t Kshillit t Ministrave sht miratuar pr Universitetin e Tirans hapja e ciklit t par t studimit n Teknologji Informacioni dhe Komunikimi. N prfundim t ktij programi studimi lshohet “Diplom e nivelit t par”, DNP, n Teknologji Informacioni dhe Komunikimi (me dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

MSc në Menaxhim Biznesi & Teknologji

Breaking Views Program Master nga Universiteti i Sheffield n Tiran Menaxhim Biznesi, Strategji, Teknologji, Teknologji Informacioni (IT), Teknologji e Informacionit dhe e Komunikimit (ICT), Zhvillim & Inovacion: Program pasuniversitar MSc n Menaxhim Biznesi dhe Paketat Teknologjike. Integrimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.735Z

Serë perimesh me teknologji izraelite

Divjakë  Është përuruar dje një serë e re për fidanë, prodhim perimesh në zonën e Divjakës, ku të pranishëm ishin Kryeministri Edi Rama, ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, deputetë dhe fermerë të zonës. I pranishëm ishte edhe ambasadori i Izraelit, David Cohen. Një kompani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.299Z

Teknologji, investimet e ulta

Banka Botërore vëren se ekonomia shqiptare po humbet terren krahasuar me ekonomitë e vendeve të tjera, për shkak të investimeve të ulëta në teknologji që rrisin konkurrencën e produkteve. Në një raport të fundit, Banka vëren se Shqipëria ka importet më të ulëta në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.081Z

Bizneset nuk investojnë në teknologji

24/10/2011  Sipas BSH-së, zgjerimi i aktivitetit ekonomik në vend qëndron nën nivelin potencial Vetëm 21.7% e bizneseve plane për zëvendësim pajisjesh dhe përmirësim në teknologji Frika për të investuar në teknologji është vetëm një prej faktorëve që i detyron bizneset

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.599Z

Berisha: Shqipëria teknologji tëre, për ndërtimin e rrugëve rurale

TIRANË- Për herë të parë Shqipëria do të përdorë një teknologji të re për ndërtimin e rrugëve rurale, një teknologji që bazohet në shfrytëzimin e materialit gjeologjik ekzistues të rrugës, i cili përzihet me çimento dhe bitum. “Kjo teknologji aplikohet për herë të par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.568Z

Klosi: S'lejojme teknologji te vjeter

Sekretari Organizativ i Partise Socialiste, Blendi Klosi, ishte dje ne qytetin e Krujes, ku ka shpjeguar programin qeverises te partise se tij, per ceshtjen me te rendesishme per kete qytet, sic eshte ndotja ambientale. Duke folur me krutanet, Klosi ka shpjeguar programin e ri te PS, ne te cilin nje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama