Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologjike

Total: 3702
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.438Z

Si të zbuloni tradhtinë teknologjike

Kur flasim për tradhtinë, tashmë, kemi parasysh edhe atë teknologjike. Ja se si mund të zbuloni nëse partneri ju tradhton nëpërmjet rrjeteve sociale apo telefonit Si mund të zbulohet një tradhti? Shenjat e buzëkuqit te jaka e këmishës, një parfum femëror ndryshe nga i yti, një bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.892Z

Owen:Ndihmë teknologjike për albitrat

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Michael Owen, ka kërkuar që arbitrave t`u jepet asistencë teknologjike, pas golit të paqenë të Juan Matas në ndeshjen Chelsea –Tottenham. Arbitri kryesor i ndeshjes ua fali golin e dytë Bluve, ndërsa Spursat janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.533Z

FOTOT/ Armët e fshehta të superfuqisë teknologjike ushtarake izraelite

Izraeli sot është një superfuqi teknologjike dhe një nga eksportuesit më të mëdhenj të armëve me shitje vjetore që shkojnë deri në 6.5 miliardë dollarë. Që prej vitit 1985, shteti hebre mban vendin e parë për eksportin e droneve dhe zotëron rreth 60% të tregut global. Ndërkoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.005Z

Mbikalim ne Shkollen Teknologjike

Pervec partneritetit me BERZH per Unazen e Madhe, nje projekt tjeter eshte edhe ndertimi i nje mbikalimi te Shkolla Teknologjike. Nje gje e tille do te mundesoje stabilizimin e trafikut dhe eliminimin e kaosit qe mbizoteron aktualisht ne kete zone. Gjithashtu, nje projekt eshte edhe ngritja e Qendre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.844Z

Obama nxit bashkepunimin me kompanite teknologjike

0 brbr brbrPresidenti Barak Obama nenshkroi nje urdher ekzekutiv sipas te cilit kompanite teknologjike do te bashkepunjne me njera-tjetren dhe me agjencite federale per parandalimin e sulmeve kibernetike si nga jashte ashtu edhe nga brendabrbr brbrPo ashtu administrata amerikane synon qe nepermjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.953Z

Tirane, aksident prane shkolles teknologjike

Nje aksident ndodhi mesditen e sotme, ne kryqezimin e Unazes se Re prane shkolles teknologjike. Nje automjet Range Rover me targa te Tiranes eshte perplasur me nje shtylle semaforesh, duke e rrezuar ate plotesisht. Fatmiresisht, nuk ka pasur viktima ne njerez, nderkohe qe renia e shtylle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.941Z

Preçi: PPP e TVSH, risi teknologjike në një administratë të prapambetur

Iniciativa e fundit e qeverisë për një projekt të ri të një platforme teknologjike dixhitale në gjurmimin e TVSH-së, në vizionin e ekspertit të ekonomisë, Zef Preçi shihet me skepticizëm. Në një intervistë dhënë për Tema TV, Preçi, argumenton se sisteme të tilla duhet të jen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama