Rezultate te kerkimit per termin: +Teksasit

Total: 1119
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.495Z

Banorët e Teksasit fillojnë evakuimin për shkak të uraganit

Qindra mijëra banorë në brigjet jugore të Teksasit po evakuojnë banesat e tyre për t'i shpëtuar goditjes së Uraganit Ike. Qendra Kombëtare e Uraganëve thotë se stuhia, e cila po përshkon Gjirin e Meksikës, shoqërohet me erëra me shpejtësi 160 kilometra në orë, gjë që e klasifikon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.209Z

Arkivi personal i Gabriel Garcia në Universitetin e Teksasit

Universiteti i Teksasit në Austin ka blerë arkivën personale të fituesit të çmimit Nobel për Letërsinë, Gabriel Garcia Marquez, i cili vdiq më 17 prill në moshën 87 vjeçare. Arkiva përfshinë 10 dorëshkrime origjinale të 10 veprave, ndër to dhe kryeveprat "100 vjet vetmi" dhe "Dash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.355Z

Uragani Harvey, shfaqen në rrugët e Teksasit krokodilët

Uragani Harvey ka goditur Teksasin, por njerëzit tashmë kanë dhe një shqetësim tjetër. Krokodilët kanë tmerruar qytetarët të cilët janë shfaqur rrugëve të Teksasit. Ky krokodil ishte fshehur poshtë një makinë dhe më pas u shfaq në oborrin e një banese. Në momentin e përplasjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.876Z

Guvernatori i Teksasit tërhiqet nga gara

Guvernatori i Teksasit, Rik Peri, tërhiqet nga gara e Republikanëve, duke uruar në të njëjtën kohë kandidatin Njut Gingriç. Gjatë një konference për shtyp në Karolinën e Jugut, Peri  ka deklaruar:Sot, unë pezulloj fushatën time dhe uroj Njut Gingriçin për president të Shteteve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.299Z

Muzeumi Amerikan i Energjisë së Erës në Lubok të Teksasit

Një nga burimet kryesore të energjisë që është në zhvillim sot është energjia e erës, që përftohet nga përdorimi i turbinave gjigande që e kthejnë atë në energji elektrike.  Kjo jep rezultatin më të mirë në zona me erëra si Pllajat e Mëdha të Shteteve të Bashkuara që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.204Z

SHBA, te shtena ne universitetin e Teksasit

Rikthehet makthi i masakrave me arme zjarri ne universitetet e Amerikes. Diten e sotme, ne kampusin e universitetit te Teksasit, nga nje makine ne ecje eshte qelluar me arme zjarri drejt nje turme qe ishte mbledhur per te ndjekur nje koncert. Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane, sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.771Z

Trump sulmon senatorin e Teksasit

0 brbr SSSAbrASS brbrKandidati kryesor i republikaneve per garen presidenciale Donald Trump ne debatin e fundit ne North Charleston te Karolines se Jugut vuri ne shenjester senatorin e Teksasit Ted Kruzin i cili megjithese nga nje nene amerikane ka lindur ne Kanadabrbr brbrKe nje pikepyetje te madh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama