Rezultate te kerkimit per termin: +Tekstet

Total: 3829
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.499Z

Kukes mungojne tekstet shkollore

Neper shkollat 9-vjecare dhe te mesme te rrethit te Kukesit nje pjese e lendeve merren me shenime pasi mungojne tekstet. Prej tre javesh prinderit enden neper pikat e tregetimit te librave por pa mundur te siguroje te gjitha tekstet. Boshlleku i krijuar nga mungesa e teksteve thellohet per shkak se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.121Z

Mungojnë tekstet për gjimnazet

 Viti i ri shkollor duket se do t’i gjejë gjimnazistët pa një pjesë të teksteve shkollore. Megjithëse krahasuar me një vit më parë, shpërndarja e librave ka qenë më e rregullt, sërish furnizimi nuk është bërë ashtu siç ishte premtuar në masën 100%. Jo të gjitha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.847Z

Gjirokaster, shpërndahen tekstet greqisht ne shkolla

Nga Ismail Xhaferri Janë shpërndarë tekstet mësimore në gjuhën greke, shtypur në vendin fqinj, në të gjitha shkollat e minoritetit në Gjirokaster. Janë 22 tituj librash, të cilët janë marrë nga nxënësit që mësojnë gjuhën greke. GJIROKASTER Eshtë bërë ditën e djeshme shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.786Z

Tekstet qe nuk kompensohen

Tekstet qe nuk kompensohen E merkure 06 Mars 2013 1650 Tekstet qe nuk kompensohenNxenes e prinder te fshatit te thelle Qukes ne Librazhd kane dale ne proteste per shkak te mos kompensimit per librat shkollore 150 familjet ne nevoje ankohen se pavaresisht premtimeve atyre nuk u jane rikt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.126Z

Tekstet shkollore do te ndryshojne

Per te mesuar matematiken nxenesit kane deri ne 14 tekste alternative. Nuk ka nje liber baze per shkollat. Kjo ndodh me te gjitha lendet ndonese me me pak tituj ne qarkullim. Jane mesuesit e lendeve ato qe vendosin cfare do te zgjedhin per te zhvilluar mesimin. Por sipas professor Ethem Rukes libri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.965Z

Tekstet shkollore do te perkthehen

Luljeta Ndoka Tekstet shkollore te shkencave ekzakte nuk do te hartohen nga hartuesit shqiptare, sic eshte bere deri tani, por do te perkthehen nga tekstet boterore. Ky eshte vendimi i Ministrise se Arsimit dhe Shkences, i cili ka shkaktuar jo pak reagime nga shtepite botuese. Ato parashikojne se do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.751Z

Gjirokaster mungojne tekstet per femijet minoritare

Mungesa e teksteve mesimore perben shqetesimin kryesor per mesuesit dhe nxenesit minoritare te shkollave ne gjuhen greke ne rethin e Gjirokastres. Tekstet per procesin mesimor ne gjuhen greke mungojne si per nxenesit e ciklit 9- vjecar ashtu edhe per ata te shkolles se mesme pedagogjike. Drejt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama