Rezultate te kerkimit per termin: +Tel +Avivi

Total: 329
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.019Z

Tel Avivi, destinacioni më mikpritës i homoseksualëve

Share Dhjetëra-mijëra izraelitë kanë dalë në rrugët e Tel Avivit për të marrë pjesë në paradën vjetore të homoseksualëve. Festimet janë karakterizuar me muzikë, vallëzim dhe flamuj me ngjyra ylberi. Sipas REL, asnjë incident nuk raportohet të ketë ndodhur. Mbështetësit e hom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.349Z

Mbahet parada e homoseksualëve në Tel Avivi

Dhjetëra-mijëra izraelitë kanë dalë në rrugët e Tel Avivit për të marrë pjesë në paradën vjetore të homoskeskualëve. Festimet janë karakterizuar me muzikë, vallëzim dhe flamuj me ngjyra ylberi. Ndërkaq nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.929Z

Trump gati për zhvendosjen e Ambasadës nga Tel Avivi në Jeruzalem

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Izrael mund të zhvendoset nga Tel Avivi në Jeruzalem, një lëvizje e cila mund të shkaktojë pakënaqësi për Palestinën, por edhe pjesën tjetër të botës arabe. Në këtë mënyrë Trump ka mbajtur premtimin e tij për mbështetje të pakushtëzuar nda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.803Z

Izraeli dëbon ambasadorin e Venezuelës në Tel-Aviv

Tel-Aviv - Qeveria e Izraelit ka dëbuar nga Tel-Avivi diplomatët e Venezuelës. Sipas një njoftimi për shtyp, Ministria e Jashtme izraelite ka bërë të ditur se ka kërkuar largimin nga Tel-Avivi të diplomatëve venezuelas. Zëdhënësi i qeverisë Yosi Levi tha se urdhëri për tu larguar u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.438Z

Hamas: Nuk pranojmë kushte, raketat tona janë të drejtuar kah Tel Avivi

Zyrtari i lartë i lëvizjes palestineze Hamas, Mushir el Masri ka deklaruar sot se lufta me Izraelin nuk do të ndalet deri të plotësohet kushti që të hiqet bllokada nga Rripi i Gazës. “Gishtat tonë janë në shkrepës, kurse raketat tona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.359Z

Tel Aviv, Maddona nis turin botëror!

Madonna nis turin e koncerteve në botë. Ndalesa e parë e yllit të muzikës Pop ka qenë Tel Avivi, ku e hapi koncertin me dy këngë të albumit të ri. Ish “Material Girl” ka përflakur stadiumin me 32 mijë spektatorë në nj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.552Z

Hamasi godet bazen ne Tel Aviv

Hamasi ka sulmuar nje baze ushtarake izraelite qe gjendje rreth 27 kilometra ne distance nga Tel Avivi. Lajmin e ka bere te ditur e perditshmja izraelite “Haaretz” ne versionin e saj ne internet. Raketat jane leshuar nga Rripi i Gazes dhe kane goditur bazen e “Israel Ai

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama