Rezultate te kerkimit per termin: +Tel +Avivit

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.260Z

Salihi ndalohet në aeroportin e Tel Avivit

TEL AVIV- Nuk ka shkuar në mënyrën më të mirë udhëtimi i Hamdi Salihit dhe skuadrës së tij Rapidit të Vjenës, drej Izraelit, në kuadër të ndeshjes së ditës së enjte për Europa Leage. Sipas asaj që bëjnë të ditur mediat austriake, sulmuesi i kombëtares shqiptare bashkë me një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.245Z

4 persona u vranë në qendër të Tel Avivit

Dy palestinezë kanë vrarë katër persona dhe kanë plagosur gjashtë të tjerë në qendër të Tel Avivit, kanë bërë të ditur autoritetet izraelite. Sulmet ndodhën në dy lokacione në Sarona Tregut, në afërsi të Ministrisë së Mbrojtjes së Izraelit dhe selinë kryesore të ushtrisë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.414Z

Salihi ndalohet në Aeroportin e Tel Avivit: Je mysliman

 Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Hamdi Salihi, ka hasur në telashe me të shkelur në tokën izraelite, të martën në mbrëmje. Ai dhe dy anëtarë të tjerë të Rapidit nuk janë mirëpritur si pjesa tjetër e ekipit austriak, njofton “Sport24.at” të mërkurën. Sipas kësaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.501Z

Izrael, vazhdojnë kërkimet për agresorin e Tel Avivit

Izrael, vazhdojnë kërkimet për agresorin e Tel Avivit Në Izrael, forcat e rendit vazhdojnë kërkimet e atentatorit që një ditë më parë sulmoi me armë zjarri një bar në qendër të Tel Avivit, duke vrarë dy persona. Aut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.199Z

Izrael/ Të shtëna në një lokal në Tel Aviv, 2 të vdekur

Një person i armatosur hapi zjarr në një lokali izraelit për adoleshentët homoseksual, duke vrarë dy persona e duke plagosur të paktën 8 të tjerë, tha policia dhe dëshmitarët. Të shtënat në qendër të Tel Avivit ,ringjallën kujtimet e sulmeve palestineze të cilët janë tërhequr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.834Z

Raketa palestineze ne Tel Aviv

Militantët palestinezë goditën me dy raketa Tel Avivin, por autoritetet izraelite thanë se asnjëra prej tyre nuk preku zonën. Kjo ndodh për herë të parë prej vitit 1991, kur nisi Lufta e Gjirit. Nuk pati viktima, por alarmi ishte në shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.696Z

Tension mes Ankarasë dhe Tel Avivit

Situatë e ndezur mes Turqisë dhe Izraelit, pas sulmit të një flote vullnetarësh që do të conin ndihma në territorin palestinez. Tel Avivi i ka bërë thirrje gjithë shtetasve të tij që të largohen menjëherë nga Turqia. Lajmin e ka bërë të ditur televizioni al-Arabiya.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama