Rezultate te kerkimit per termin: +Tematika

Total: 1103
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.219Z

Rama mbledh qeverinë në Vlorë, zbardhet tematika e takimit

Kryeministri i zgjedhur, Edi Rama, do të zhvillojë të mërkurën në Vlorë mbledhjen e parë me kabinetin e ri qeveritar. Edhe pse nuk ka pasur një njoftim zyrtar për temën e kësaj mbledhjeje burme brenga Partisë Socialiste bëjnë me dije se në të do të diskutohet për programin specifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.929Z

Pse novelat e botuara të Martin Camajt nuk janë marrë në shqyrtimNga Dr. Yrjet Berisha-Vijon nga numri i kaluar Novelat "Pishtarët e natës" dhe "Rungaja në mars", si për nga tematika skeletore, hapësira, përmasa, forma estetike, janë të përqend

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Pse novelat e botuara të Martin Camajt nuk janë marrë në shqyrtimNga Dr. Yrjet Berisha-Vijon nga numri i kaluar Novelat "Pishtarët e natës" dhe "Rungaja në mars", si për nga tematika skeleto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.968Z

Fillon Festivali i Filmit për të Drejtat e Njeriut

Fillon Festivali i Filmit për të Drejtat e NjeriutNë Akademinë e Multimedias dhe Filmit –Marubi, në Tiranë është hapur edicioni i shtatë i Festivalit të Filmit të të Drejtave të Njeriut (IHRFFA). Festivali zhvillohet deri më 29 shtator, me shfaqjen e 32 filmave nga e gjithë bota.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.290Z

E nderuar zonjë, Stjarnerklint, Të nderuar pjesëmarrës! Tematika e këtij publikimi periodik të programit të zhvillimit të Kombeve të Bashkuara dhe autorësia e tij nga shoqëria civile

E nderuar zonjë, Stjarnerklint, Të nderuar pjesëmarrës! Tematika e këtij publikimi periodik të programit të zhvillimit të Kombeve të Bashkuara dhe autorësia e tij nga shoqëria civile më shtyn të thellohem më tej në analiza dhe konkluzionet, në rekomandimet që jepen, të cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.897Z

Ministri Oketa në samitin e NATO-s ku do diskutohet për Kosovën

Ky është takimi i pari i këtij niveli pas Samitit të Strasbourg–Kehlit dhe në të pritet të diskutohen çështje që lidhen me Afganistanin, shkrutimin e trupave të KFOR-it në Kosovë si dhe tematika të tjera të transformimit të Aleancës. TIRANE-Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.308Z

Sikurse jeni ne dijeni, sapo ka perfunduar mbledhja e Keshillit te Ministrave, tematika kryesore e se ciles ishte diskutimi dhe vendimmarrja per disa ceshtje te rendesishme lidhur me thellimin e refo

Sikurse jeni ne dijeni, sapo ka perfunduar mbledhja e Keshillit te Ministrave, tematika kryesore e se ciles ishte diskutimi dhe vendimmarrja per disa ceshtje te rendesishme lidhur me thellimin e reformes legjislative dhe institucionale, te cilat, i sherbejne vecanerisht parandalimit dhe luftes kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.843Z

"Big Brother", një komedi-premierë për Vlorën

"Big brother Vlora" është premiera më e re e vënë në skenë nga estrada profesioniste e Vlorës. Marrë shtysë nga personazhet shumë të komentuara të spektaklit "Big Brother", këtë herë përmes humorit, artistët dhe këngëtarët vlonjatë, kanë provuar një version tjetër të këtij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama