Rezultate te kerkimit per termin: +Tensionet

Total: 6022
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.572Z

Koreja e Veriut tensionet

Koreja e Veriut tensionet E diel 14 Prill 2013 1137 Koreja e Veriut tensionet p styletext-align justifySekretari amerikan i shtetit Xhon Kerri ndodhet ne Tokio ku po takohet me zyrtaret me te larte te Japonise per te diskutuar mbi krizen ne Korene e Veriut Kercenimet e vazhdueshme te shtetit ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.812Z

Tensionet mes dy Koreve

Tensionet mes dy Koreve E hene 08 Prill 2013 1210 p styletext-align justifyp Tensionet mes dy KoreveE ndersa tensionet ne kontinentin aziatik mbeten te larta Koreja e Veriut ka publikuar nje video ne te cilen shfaqen qente e ushtrise qe sterviten per luften e mundshme me fqinjet jugor Ne ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.692Z

Maqedoni, ulen tensionet brenda koalicionit

SHKUP- Partitë e koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI në Maqedoni gjatë fundjavës kanë ulur tensionet dhe kane renë dakord për vazhdimin e bashkëqeverisjes. Burime të larta qeveritare brenda Qeverisë në Shkup theksojnë se liderët e VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski dhe ai i BDI-së, Ali Ahmeti kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.037Z

Rriten tensionet Kanada-Kinë

Michael Spavor, është kanadezi i dytë që është ndaluar në Kinë, me akuzat për dëmtim të sigurisë kombëtare. Tensionet në mes të Kanadasë dhe Kinës janë rritur pas ndalimit të shefes ekzekutive të gjigantit tekonologjik, Huawei, Meng Wanzhou në Vankuver. Përveç Spavor, për ars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.757Z

Tensionet në Mitrovicë, autoritetet dënojnë sulmet

Mitrovicë, 13 shtator, NOA Veriu i Kosovës është tronditur sërish nga tensionet e krijuara mes palës shqiptare dhe asaj serbe, nga të dyja anët e lumit Ibër. Kështu, mesa duket të irrituar që kanë festuar fitoren e Turqisë ndaj Serbisë në kampionatin botëror të basketbollit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.644Z

Rriten tensionet France-Iran

Rriten tensionet mes Frances dhe Iranit. Parisi ka denoncuar Iranin per dhunen ndaj ambasades franceze ne Teheran nga ana e sherbimeve te sigurise te paidentifikuara. Ne komunikaten per shtyp ministri i Jashtem francez ka deklaruar se ka thirrur ambasadorin Iranian ne Paris per te protestuar dhe ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.486Z

Xhozef:Maqedonia duhet të ulë tensionet me Greqinë

Ish-shefi i Grupit Ndërkombëtarë të Krizave(GNK) në Maqedoni, Edvard Xhozef në një intervistë për televizionin A1 deklaroi se nuk është në interes të Maqedonisë që të rrisë tensionet me Greqinë. “Nuk është në interes të Maqedonisë që të rriten tensionet me Greqinë. I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama